Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

mi-am luat o imitatie de ambipur facuta de wunder baum cu miros de brad. are o saptamana.. estimez ca va tine cam 1 luna minim. miroase frumos si se prinde de gurile de ventilatie. prinderea e foarte solida si pericolul ca sa curga pe bord e minim. deocamdata sunt multumit de asta. pretul e pana in 10 ron deci e ideala ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa parerea mea cele mai bune sunt acele odoriznte cu lichid,se gasesc in toate benzinariile(OMV.Petrom,Lukoil).cand se duce mirosul pur si simplu mai uzi cartonul acela si mirosul reapare.cele mai placute sunt cele de vanilie si sport.incercati k merita.nu sunt nici scumpe -4 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si tot din astea folosesc. doar pe cele de la agip, aroma fresh. foarte bune :lol:. si cand am chef sa miroasa mai tare, mai torn putin.

in week end am fost la sibiu. si mi-am luat odorizant cu sibiu, capitala culturala europeana. e de fapt un bradut, in forma semnului capitalei culturale. (in forma de 8). miroase foarte bine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon Paradise all the way ;) Dar nu cel lichid... Mi se pare ca miroase foarte bine..si tine mirosu destul de mult. Insa pacat ca nu prea gasesc..;) La inceput doar la Real gaseam..acum..nici acolo nu mai gasesc ;) Ultima data am gasit la un magazin de piese...si avea doar 3 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde ai luat?

scuze pt intarzere, dar abia acum am intrat pe acest topic.

am luat din selgros de la raionul cu parfumuri auto.

as adauga faptul ca si in ziua de azi nivelul lichidului e aproape neschimbat desi il tin pe maxim si miroase in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea. am incercat si eu ca toata lumea fel de fel de produse ca sa puta cat de cat mai ca lumea dar ca mai toate produsele care le gasesti in tara sunt de tot rahatul din punct de vedere calitativ. Am fost de curand pe afara si am achizitionat Air Wick pentru masina. Ceva interesant si care mi se pare destul de bunicel. Am luat cu aroma de vanilie ca e ceva popular pentru odorizantele auto si nu este f puternic ca sa ti se faca rau. E numai bun, dar nu am gasit asa ceva in tara ( sau cel putin nu am gasit eu) asa ca atasez poze - scuze, sunt facute cu telefonul.

post-11502-1189967680_thumb.jpg

post-11502-1189967708_thumb.jpg

Modificat de baca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My Shaldan mov (herbal cica). Problema e ca mirosul nu este super persistent (mai ales ca merg cu geamu deschis) si parca se consuma cam repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu folosesc acelasi sortiment de MyShaldan.Impresia este aceeasi , ca isi pierde mirosul , dar dimineata cand urc in masina revine mirosul ;) oare de la frig ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am folosit tot felul de odorizante dar nu am fost multumit de nici unul pana acum...:-(. Bine, eu si fumez in masina...si asta este...Dar, de curand am descoperit un odorizant care este chiar foarte bun... este ca o conserva cu un grilaj de plastic deasupra. Vreau sa zic ca miroase foarte bine si e de durata.

Oricum nimic nu se compara cu mirosul pe care il avea cand am luat-o din showroom..:-((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceea ce ai descoperit tu , originalul se numeste MyShaldan iar restul sunt varietati !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu folosesc acelasi sortiment de MyShaldan.Impresia este aceeasi , ca isi pierde mirosul , dar dimineata cand urc in masina revine mirosul :( oare de la frig ?

Poate... :( Oricum sincer eu cred c-o sa renunt la el, o sa iau ceva mai "serios". Poate daca as merge cu geamu inchis ar fi ceva....Dar asa cum deschid geamu s-a dus mirosu. Si am 2 le pun la cup-holdere. Prima sapt e super. Dupa aia... Cam slabut.

In schimb la Dacie am Shaldan de mar. Si tine mult mult mai bine. Adica miroase chiar tare. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am MyShaldan intr-o masina si Wunderbaum in alta. Bradutul e de departe cel mai eficient. MyShaldan-ul a mirosit o perioada dupa care a "tacut". Am crezut ca m-am obisnuit eu cu mirosul dar si altii au spus la fel, nu miroase a nimic.

Cumnatul meu are Wunderbaum si in masina si in casa unde se mai fumeaza (eu :screwy: ). Miroase f placut. Cred ca Wunderbaum e o solutie corecta dpdv raport calitate/pret..ca sa nu zic o solutie imbatabila...parerea mea ..care este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

achizitionat de la greci rezerva ambipur si braduti = alta viata!

ambipurul mai ieftin ca la noi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ani de zile folosesc wunderbaum sunt ce-i mai buni ,combinatie vanilie si cocos ,iarna dupa circa 2-3 saptamini asta este durata lor de viata la mine ce-i drept ii pun in gurile de aerisire si de la aerul cald arunca un miros placut in masina,iar vara ii mut in spate

am mai folosit si ambipur dar vara nu se simte mirosul (am obs ca doar de la aerul cald miroase) si mai mult in momentul cind ma urcam in masina mirosea a tutun si in cazul acesta am revenit la wunderbaum

Modificat de adimtu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc niste saculeti de la aromaland. Tine mirosu 2 sapt si is ieftini. 3 ron bucata. Am gasit si siteul lor www.aromaland.ro Eu il folosesc pe cel albastru cu miros "ocean" imi place mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc un parfum AREON..si sunt multumit de el...aprox 20 ron / 50 ml

dupa cateva pulverizari...aprox 2-3 zile am mirosul in masina..eu zic ca e bine ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca bradutii sunt f eficienti pentru masini si nu numai. Ia uitati ce imi vazura ochii azi:

post-11502-1190902271_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CORECT!

vrei sa miroasa a cauciuc incins sau a pompa??? :RO flag: :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte bun topic..si pe mine ma batea gandul sa deschid.

folosit ambipur mult timp, pana cand :

1. pretul lor -al rezervelor- a devenit enervant de mare: aprox 300.000 pt 2 sapt..

2. am aflat ca sunt cazuri cand a curs din el si a stricat bordul.

solutii alternative folosite:

bradutii ascunsi prin usi, prin suportii dintre scaune. 2 sapt ok, dupa aia..aer curat..de oras. :RO flag:

saculetzii mirositor: 2 sapt miros...dupa aia...doar daca ii misti, ii apesi..ii tot invarti.

deci am ramas la solutia asta... marind stocul de saculeti din masina, pana ma va orpi politia ca nu am acte d transport marfa!

ce sa mai incerc? dar sa nu fie nici extrem de scump, ca mai bine pun 8-9 litri de motorina si ma plimb decat 1 ambipur!

spal des masina,d eci nu exista mirosuri urate...dar totusi un miros parfumat e binevenit oricand in masina.

mare mare atentie

sper ca nu vreti sa arate si radio-urile voastre la fel

mare mare atentie

scuze pt claritatea pozelor

post-16403-1190902724_thumb.jpg

post-16403-1190902731_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mare mare atentie

sper ca nu vreti sa arate si radio-urile voastre la fel

mare mare atentie

scuze pt claritatea pozelor

asta se intimpla din cauza odorizantilor lichizi ,cum zicea si baiatul mare atentie le recomand atirnate de centuri sau de cirligele de haine de la locurile din spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am ales odorizantul preferat.. gata...

este vorba de WunderBaum XL, aroma Coconut. Imi place f. tare cum miroase, tine cam 2-3 saptamani, dar scos treptat din ambalaj, nici cum scrie pe el, dar nici tot odata... folosesc doar asta, de vreo 2 luni si deja s-a impregnat miros de coconut si in tapiterie.. :))

Ce am observat insa... am luat un bradut, tot coconut, tot wunderbaum, dar din acela mic... l-am scos tot asa, putin doar din ambalaj.. in maxim 1 ora nu se mai simtea nimic.. l-am scos de tot, in 2 zile s-a dus... ciudat sau nu, pe cel mic scria "Made in Romania" pe cele XL scrie "Made in USA"... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Me happy :D :wub: ... Carfur BV e singurul magazin unde am mai gasit asa ceva.. mi-am facut plinul :D :D

dsc08090kf1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu folosesc My Shaldan, cumparat din Carrefour, aroma grapefruit (capac albastru) si miroase foarte puternic fara sa deranjeze. As fi preferat o aroma mai putin fructata, dar il am pe asta de doua saptamani si mirosul este la fel de puternic si nici nu s-a consumat mare lucru din el. Eu unul n-as folosi, dar am vazut la un amic Gled pt. camera, cutia aia din plastic alb - mama, trazneste nu miroase! Si are un miros sintetic de te ia durerea de cap!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!