Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

@semit: as dori si eu astea:

http://www.mafra.ro/?id=114 ELISIR ocean

http://www.mafra.ro/?id=61 FLASH

http://www.mafra.ro/?id=67 CHARME HYDRATING

http://www.mafra.ro/?id=58 NOUVEAU NOIR

TOTAL : 47,99 RON

Crezi ca ma poti strecura si pe mine pe urmatoarea comanda (cat mai repede, cu atat mai bine) si apoi sa ne intalnim undeva in Buc sa mi le dai ? :) Te asigur ca sunt om serios si nu te las cu marfa necumparata... :) Multumesc anticipat...

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cat persista un odorizant sticlutza???ca m-as baga si eu

si cam cat m-ar ajunge total??( sunt in iasi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cele mai bune m-i se par cele de la OMV si de la Augsburg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca "braduti" cu miros antitabac nu gasesc alti decat cei de la omv, rompetrol, si care nu sunt cine stie ce, am decis sa reincerc WunderBaum. Am ales Mosc, prima impresie este ca e cam dulceag mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My Shaldan (sau ceva de genul asta) arata ca o ceara, ca o lumanare asa... Iar cutia este similara celei de pateu. :Driver: Dar persista mirosul si costa cam ~14 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acele sticlute cu siret... au curs picaturi pe portiunea de plastic de la schimbator si s-a luat vopseaua, s-a facut ,, coaja de portocala" asa ca mare grija unde ,,picura" odorizantele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, cumparati damelor cu care circulati un parfum Givenchi, aprox. 3450 lei si toata masina va mirosi superb.Plus ca te face sa mai opresti si cand vezi o padure in apropiere, sa asculti cum creste iarba......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acele sticlute cu siret... au curs picaturi pe portiunea de plastic de la schimbator si s-a luat vopseaua, s-a facut ,, coaja de portocala"

am mai auzit si eu de faza asta. eu aveam un "puf" de ala cu baterie care pufaie din cand in cand si s-a varsat pe mocheta aia de sub cotiera - mocheta care a "decedat". deci, mare grija pe unde se varsa diversele "substante" din diversele sticlute. :D

:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in ultima vreme, adica de vreo 3 - 4 luni, am trecut pe MyShaldan. La inceput am luat de lamaie, care miroase foarte frumos, dar e foarte tare, te doare capul cand urci in masina, dupa care am incercat de portocale, care miroase bine, dar nu a persistat decat cateva zile, dupa care nu se mai simtea nimic. Acum am luat de mere si sunt multumit si cred ca pe asta o sa raman. Miroase bine si vad ca de o saptamana si jumatate mirosul persista multumitor, dar fara sa te ia cu ameteala cand urci in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la sticlutele de la MA*FRA ? :))

dap, chiar ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu raman la clasicii "braduti". Am tot (re)incercat tot felul de variante de la Wunder Baum, si nu pot spune ca imi place vreuna macar la fel de mult ca si After sau Anti Tabacco, care-i gasesc "branduiti" la benzinarii. Numai ca acestia nu sunt la fel de persistenti, astfel ca trebuie schimbati mai des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap, chiar ele

Dar cum naiba a reusit sa curga ceva din ele ??? Ca e un dop care se infileteaza pe sticluta si ala se imbiba cu substanta respectiva raspund sticluta din cand in cand... Eu nu am vazut nici macar sa fie ud capacul ala pe exterior, cum sa curga ? :blink:

Eu raman la clasicii "braduti". Am tot (re)incercat tot felul de variante de la Wunder Baum...

Degeaba miros bine acei braduti, ca se duce imediat mirosul... Am cumparat si pus si cate doi deodata, scosi complet din acel plastic... in cateva zile nu mai miros deloc... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2 braduti pusi deodata in 2 saptamani nu are cum sa se duca mirosul. Eventual, de la atata parfum nu mai simti tu ca miroase. ai mai bagat pe altcineva in masina si apoi sa-l intrebi daca simte vreun miros? Eu am glade On&On si emana miros constant pana la epuizare (8 saptamani) si dupa ceva timp parca nici nu aveam parfumant in masina. Cred totusi ca e o problema olfactiva si nu a bradutilor. :) Cunosc pe cineva cu 2 ambipur puse in masina si i se parea ca nu emana suficient parfum :) dar in masina lui nu se putea sta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine a picurat, dintr-un ambipur parca, si s-a cam dus vopseaua in zona aia.

in ceea ce priveste mirosurile, simtul olfactiv se adapteaza fff repede si nu-ti mai dai seama daca miroase sau nu. io tin 2-3 sticlute diferite in masina si fac permutari la 1-2 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2 braduti pusi deodata in 2 saptamani nu are cum sa se duca mirosul. Eventual, de la atata parfum nu mai simti tu ca miroase. ai mai bagat pe altcineva in masina si apoi sa-l intrebi daca simte vreun miros?

Da, am mai bagat si alte persoane in masina si la fel, spuneau ca abia miroase a ceva... Nu stiu, singurul lucru la care ma pot gandi e ca poate sunt produsi in doua sau mai multe locuri diferite, iar cei pe care i-am cumparat eu din Carrefour pur si simplu sunt prosti si se duce mirosul f repede...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cum naiba a reusit sa curga ceva din ele ??? Ca e un dop care se infileteaza pe sticluta si ala se imbiba cu substanta respectiva raspund sticluta din cand in cand... Eu nu am vazut nici macar sa fie ud capacul ala pe exterior, cum sa curga ? :rolleyes:

are un capacel de plastic, care trebuie intepat nu trebuie scos si nu am stiut , dupa ce se umezeste mult capacelul , incepe sa curga , cred ca se acumuleaza lichid intre capacel si sticla , oricum lichidul din odorizante nu face bine la contactul direct cu interiorul masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are un capacel de plastic, care trebuie intepat nu trebuie scos si nu am stiut

Esti sigur ca vorbesti de odorizantele de la MA*FRA ? Pt ca pe ele spune CLAR ca se scoate acel capacel de plastic... ;) Oricum, din cand ai zis asta, stau cu ochii pe sticluta aia, nu cumva sa curga ceva din ea... dar tot nu vad nici macar capacul ala de lemn sa fie ud... si nu vad cum ar putea sa curga din ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac poza la sticlutza si la ce a provocat, asa stiam si eu, ca trebuie scos capacelul , daca pina joi nu gasesc vopsea , o sa imi fac aparitia cu capodopera facuta de sticluta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sticlutza cu surprize si ... ce a facut ea

sint facute cu telefonul...

post-8720-1171392170_thumb.jpg

post-8720-1171392175_thumb.jpg

post-8720-1171392181_thumb.jpg

post-8720-1171392186_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma, cele mai sigure si eficiente (cel putin pt mine) sunt braduletii WunderBaum New Car. Cel albastru. Miroase f bine si nu strident.

Conservele acelea s-au cam stricat. Ca orice lucru bun, cand devine prea cumparat...isi pierde din calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu e MA*FRA...

Si mie cel mai mult imi plac bradutii WunderBaum, albastrii si negri, dar din pacate nu tine mirosul... si la cat costa si cat de des ar tb sa ii schimb, sunt o solutie cam proasta... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pararea mea e ca saculetii aceia umpluti de culori diferite sunt ff buni, am incertcat toate tipurile de prostii dar am ajuns la o concluzie, saculetii tin relativ mult, o sapt - doua si sunt ieftini, eu am luat de la o spalatorie cu 2.7 lei bucata. Mai ales cel albastru miroase bine, daca ai un saculet in masina e suficient, si cand acele ti se termina il pui si tu undeva tot in masina si iti iei altu, si miros amandoi. Mie mi se pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu prea imi place sa tin 2 saculeti, s braduleti sau 2 mai stiu eu ce.

Se termina, il arunc.

Dar braduletul asta ma tine de mult timp, cred ca are in jur de o luna. Si inca mai miroase.

Saculetii aia, probabil sunt si ei de mai multe feluri. Eu am gasit unii care miroseau puternic cateva zile si apoi...deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!