Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

mda!

de astea erau pe la Carefura.

am probat, insa este doar o solutie de moment... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea-s rahaturi de pus in masina. Nici unul dintre produsele de pus la prizele de aer nu au demonstrat nimik, toate sunt de forma, indiferent cat au costat. Cum s-a ajuns la o concluzie utila a acestui topic, deocamdata cele mai bune mirositoare/parfumuri raman WunderBaum, cu conditia sa gasim din cele originale, pentru ca am impresia ca se fabrica si la noi. Pe locul 2 pentru mine este MyShaldan, desi mirosurile nu sunt cele mai reale, totusi este un parfumant fff persistent pe termen lung (2-3luni) la un pret f bun.

Doar parerea mea, nu tre sa fiti de acord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu folosesc un Glade ON&ON dar varianta veche(adk e mai mic aparatul, aproape cat un ou de gasca) si MyShaldan mov(nu stiu ce aroma e). Miroase foarte frumos si persista in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot MyShaldan mov folosesc si eu.Persista si nici nu e scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Wunder Baum + ,,conserve" cu gel :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pt cei care au elisir ocean de la MA*FRA, cum miroase parfumul? as vrea si eu unul dar nu ma pot hotara la miros. vreau ceva finut si cu un miros cat mai apropiat de ceea ce scrie pe ambalaj. ma sperie ideea ca ar putea mirosi in masina ca in baie :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu m-am prins care este utilitatea paletei din MyShaldan. Pare foarte bine infipta acolo si nici nu poti trage de ea ... :icon_thumright:. Faza e ca nici daca as putea trage de ea ... :D. Gelul asta nu evolueaza in volum in timp in stilul Glade.

Modificat de Akebono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saptamana asta, pe la sfarsit iti pot spune cu miroase cel de vanilie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o propunere. Daca n-o fi buna nu dati cu pietre :icon_thumright:

Vad ca, in general, odorizantele folosite cuprind cateva marci, variind doar aromele.

Poate, pentru a urmari mai usor subiectul, ar fi interesant de facut un poll, in felul acesta obtinand o idee mai precisa asupra celor mai apreciate deodorante auto de pe piata. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pedro: cat a costat? banuiesc ca atunci o sa primesti sau sa cumperi. stiu un sait din cluj care comercializeaza produse sonax si mi se par ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la dan26 de pe forum am comandat deocamdata o spuma activa, dar fiind foarte amabil va pune in colet si o banda parfumata, o mostra din parfumul de vanilie. daca imi place, imi iau. eventual daca ai drum prin iasi o pastrez sa vezi si tu care-i treaba.

parfumul e 19 lei daca nu ma insel + 5 lei transportul. dupa ce cumperi 1 data parfumul, iei doar rezerva care e doar 10 lei. am auzit numai de bine despre sonax, fiind produse nemtesti. revin cu un feedback imediat ce primesc coletul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-7514-1178189046_thumb.jpgEu mai folosesc si asa ceva dar nu il gasesti mereu si peste tot. In rest super si ca miros si ca persistenta si dureaza mai mult de 2 luni pana se consuma.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde ai gasit asa ceva??? N-am mai vazut de peste 1 an pe nicaieri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va duceti la spalatorie auto si va faceti interiorul sa le amintiti la baieti sa va dea si cu parfum si ati rezolvat problema ptr vr/o doua saptamani cel putin. In afara tz-o da tot timpu...de aia miros asa masinile aduse din afara...si fara sa aiba nici un bradut nici un saculet. La spalatorie le da cu parfum de masina pe tapitzerie si tine...la mine cel putin doua saptamani. Aia de la spalatorie ar trebui sa iti faca asta tot timpu...ca e inclus in pret...dar nu da nimeni...doar daca le lasi un bacsis consistent. La fel cu cauciucurile, bandourile si alte componente ornamentale.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vorbesti de parfum, aia de la spalatorie nici macar nu sterg geamurile la exterior cu solutie si apoi cu servetele de hartie, trebuie sa le zic eu. Crede-ma ca parfumul e chiar ultimul pe lista mea de lucruri care trebuie s-o faca aia la spalatorie... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e daca stai in BUC ;)

Serios am observat ca la spalatoriile din tara sunt mai atenti decat la cele din capitala.

Si la mine in oras da cu parfum ,sterge geamurile cu solutie si cu ziar, ..grija mare !! Desigur nu la toate spalatoriile din oras, oricum e deajuns sa fie vreo 2-3 asa ca se iau toate dupa ele ca sa nu piarda clientii.

Eu am colegi stabiliti in Buc, si cand vin acasa la parinti in Piatra isi spala masinile ;)

Bafta,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde ai gasit asa ceva??? N-am mai vazut de peste 1 an pe nicaieri....

Am vazut, de vreo 2 sapt, ca au adus la Carrefour.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deocamdata am primit comanda de la mafra multumita lui istef.

mi-am luat un elisir ocean care e de-a dreptul demential.

multumesc vwforum pt pont, multumesc istef pt produse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu placere :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deo Smile ??? Maaaan... sper sa se mai gaseasca si cand o sa-mi vina masina... ca tare mult imi placea mirosul.. :blink: Se gaseau in orice benzinarie Shell, eu de acolo le luam, dar se pare ca au disparut odata cu Shellu' :) N-am mai vazut pe nicaieri, de mai bine de 2 ani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a ajuns ieri pachetul cu mostra de parfum de la sonax si pot spune ca mirosul e foarte natural.. exact miros de vanilie in schimb e super finut si discret. mie imi place.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in urma cu o saptamana mi-am cumparat din ambient un spray de camera cu esenta ocean si dau in masina zilnic cu el.efectul incepe sa fie sesizabil,adica masina incepe a mirosi din ce in ce mai select si mai "finutz",vorba unui furumist care posta mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un bradulet de 6 luni si miroase inca excelent.Am pe cineva care lucreaza la fabrica de sapun si am cumparat de la el 1 litru de esenta de sapun si pun cate o picatura pe braduletz si in gurile de ventilatie ale autoturismului,miroase super.Am dat 500 mii pe 1 litru de esenta .

Daca aveti vreo ruda,prieten care lucreaza la o fabrica de sapun sau detergenturi sa va aduca ,ca acolo e mama lor .

Tatal meu are un aparat pe baterie care a costat 250 mii de la frima GLADE si il are de cca. 2 luni ,pufaie la 15 min aparatul si miroase super.

Fara evenimente rutiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!