Jump to content

Golf IV Edition


eu
 Share

Postare recomandată

cosmin_4_you

Al meu este "CHAMP" si am urmatoarele dotari: abs+esp, 8 airbag-uri, geamuri el, oglinzi el si incalzite, scaune incalzite, climatronic, scaune si volan reglabile pe inaltime, radio CD beta, bancheta rabatabila, cheie cu telecomanda, motor 1.6 FSI. Ce nu are: comenzi pe volan, piele pe volan, ornamente cromate in bord, proiectoare, BC, cotiera centrala, magazie CD si tempomat(unele o sa le pun in timp, cand mai trece criza :rolleyes: )

Modificat de cosmin_4_you
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

Pana la urma care-i faza cu *EDITION* ?

Din cate am vazut in posturile anterioare nici un Edition nu seamana cu altul, la dotari ma refer, cel putin din acelasi an de fabricatie.

Eu am G4 1.9 Tdi, 90 Cp fabricat in 09 2000 iar pe praguri scrie Edition si am urmatoarele dotari: jante pe 16 de otel, abs, esp, scaune incalzite fata, 4 airbag-uri, 4 geamuri electrice, oglinzi heliomate el. si incalzite, climatronic, spalator faruri (dar farurile sunt normale si fara proiector), BC mic, cheie cu telecomanda, alarma de fabrica, radio cas beta cu dif doar pe fata. Cam astea ar fi, celelalte sunt normale ex. volan , schimbator etc.

post-17660-1243340334_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poate e doar o chestie de marketing :rolleyes: si eu am EDITION.masina e din martie 2000:computer bord mic,climatronic,ESP,jante '16,radio cas beta V,fara geamuri electrice,fara oglinzi electrice.deci cum spuneam:poate e doar o chestie de marketing ( suna mai bine VW GOLF IV EDITION ) :Driver: bafta :blah_:

post-10867-1244474079_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In post-ul #6 dat de @mif di #7 dat de @aryes13 exista link-uri spre un site in care sunt enumerate(in germana, ce-i drept) dotarile de pe Edition. Nu cred ca sunt asa greu de urmat. :icon_cool:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

toate edition-urile pe care le-am vazut aveau stopurile fumurii.....eu am EDITION si am trapa,incalzire in scaune ,ESP ,EPC aer conditionat,computer bord,4 geamuri electrice si oglinzi electrice incalzite si heliomate si cam atat....^_^

si am si spalator faruri si exact ca si SFBogdan farurile sunt normale fara proiector si fara lupa :)

Modificat de Golf4u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca singurul lucru in comun pe care le avem sunt jantele de 16 pe tabla si semnul de EDITION la prag.... eu unu nu am nici BC si nici geamuri electrice :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat masina in iunie 2002, platind aproximativ 850 Euro pe pachetul Edition, care includea (daca bine imi amintesc):

- aer conditionat manual

- roti 205/55 R16 cu jante tabla

- stopuri fumurii

- inscriptionare praguri cu Edition

Nu confundati pachetul acesta cu eventualele alte pachete sau optiuni instalate pe masina. De ex masina mea a fost Basis, are Edition dar mai are (separat de acesta) si geamuri si oglinzi electrice.

La vremea aceea Edition era o combinatie buna de a obtine aer conditionat.

Am gasit si in linkul

http://www.michaelneuhaus.de/golf/golf4modjahr.htm

urmatoarea informatie

Sondermodell Edition mit 1415 DM Preisvorteil ( Basis-Golf + Klimaanlage + Alpha-Radio + 205'er Reifen)

Modificat de Cristian_F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate edition-urile pe care le-am vazut aveau stopurile fumurii.....eu am EDITION si am trapa,incalzire in scaune ,ESP ,EPC aer conditionat,computer bord,4 geamuri electrice si oglinzi electrice incalzite si heliomate si cam atat....:D

si am si spalator faruri si exact ca si SFBogdan farurile sunt normale fara proiector si fara lupa :D

aceleasi dotari cu al meu :P

numai 2 diferente:

-al meu este coupe

-pe prag scrie `special`

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

al meu are de toate,mai putin scaune incalzite si piele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am un "Special" din 2002.

Parerea mea este ca aceste Speciaf, Edition, Pacific, Champ sunt niste pachete de optiuni. Daca nu te multumeau acestea puteai adauga tu alte optionale pe care le plateai. Am vazut multe Special mai echipate ca al meu.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

edition 2001,BC mic,oglinzi electrice heliomate incalzite,4 geamuri electrice cu tenta verde,maner cromat deschidere portiere,inel cromat schimbator si ceasuri bord,stopuri red black,scaune sport,climatronic,modul comfort cu cheie briceag,jante 17 aliaj.volan 3 spite.

Modificat de liviui
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e foarte random. Al meu e tot edition (variant) si nu avea: jante, inele cromate pe bord, faruri innegrite, volan 3 spite, piele si cam atat. Rest e ok. Deci marketing stuff cred.

Modificat de GruVe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu cred ca este o chestiune de marketing.Al meu golfulet este EDITION variant din 07 2000 , si are asa: ABS ESP BCmic AC manual, jante 16 otel, geamuri electrice fata spate, oglinzi electrice incalzite heliomate, trapa el. incalzire scaune fata, stopuri fumurii, curatitoare cu jet la faruri, proiectoare cu lupa, suport pahare, cheie cu telecomanda si alarma, toete di fabrica. CE nu are: comenzi pe volan, piele pe volan, ornamente cromate, cotiera, climatronic. :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

si eu am tot varianta BASIS si pe prag scrie  EDITION. am AC manual, radio ALFA, abs, esp, 4 airbaguri,cotiera spate, suport pahare fata, stopuri fumurii, jante de tabla pe 14, an 02/2000

cred ca e vreun pachet optional cu ceva dotari in plus fata de ce oferea in standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!