Jump to content

inchidere centralizata


Ratzoiu
 Share

Postare recomandată

Leon-ul meu are o problema la inchiderea centralizata adica de fiecare data cand inchid sau deschid usile scoate un zgomot destul de stresant. Cu siguranta ( si asta e verificata ) si eu sunt obsedat de functionarea masinii mele dar totusi zgomotul produs de inchiderea centralizata este destul de concludent . Daca si altcineva s-a lovit de aceasta problema va rog sa-mi spuneti cum as putea sa o remediez.

De asemenea am inteles ca exista anumite trick-uri in computerul de bord prin care poti face ca masina sa se blocheze automat la plecarea de pe loc si asta m-ar interesa sa aflu cum :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ exista anumite trick-uri in computerul de bord prin care poti face ca masina sa se blocheze automat la plecarea de pe loc si asta m-ar interesa sa aflu cum :(

Nu recomand acest trick :( asa cum ii spui tu , eu am avut si oricine iti urca in masina si apoi vrea sa coboare iti rupe usile, trag de manere ca disperatii cand vor sa coboare din masina pt ca NU de fiecare data esti TU atent sa le deschizi usile la toti , prima data te atrage dar apoi vei observa ca este farte stresant sa ti se inchida tot timpul masina ....se face cu VAG-COM ( eu mi-am dezactivat optiunea asta)

cat despre problema de la inchiderea usilor eu am avut probleme asta iarna si numai la temperaturi de sub -5 ,-10 grade, efectiv inchiderea centralizata o ia razna nu-mi mai recunoate comanda data de mine, vreau sa inchida si ea se deschide si invers ...acum nu mai am probleme...si-a revenit in timp

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut baieti, as dori sa stiu cum se efectueaza procesul de "invatare a cheii" , stiu ca la unele masini merge ceva de genu, pui contactul de 4-5 ori pana auzi un piuit scurt dupa care scoti cheia si apesi butoanele de pe ea. La seat care este procedura si daca exista asa ceva, merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

This is how the key pairing process is described in the user manual:

Note: Maximum time allowed for synchronising is 30 seconds.

1. The normal key (= the one without remote) is used to activate the ignition, and the key with the remote control is the key to be programmed.

2. Check that the car is open before commencing programming.

3. Place the key without remote control in the contact inside the steering and ignition lock.

4. Use the key with remote control and mechanically lock the vehicle from the driver's door.

5. Open and close the driver's door lock mechanically, using the remote control key.

6. At the same time press the open button on the remote control key.

7. Complete the procedure by removing the key from the contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

knoxville, mai e un topic ...chiar mai multe pe aceasta tema.

http://vwforum.vwfor...ronizare-cheie/ sau http://vwforum.vwfor...a-centralizata/

Foloseste search.....de asta nu am raspuns nici dimineata...ca umplem aiurea forumul. Bafta la cautari si sper sa intelegi ca vrem un forum cat mai exact si nu plin de reluari.....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, merci, si scuze pt greseala !

Modificat de knoxville
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!