Jump to content

vibratii Leon


Ratzoiu
 Share

Postare recomandată

In momentul accelerarii simt vibratii in pedale dar si in schimbatorul de viteze . Cel mai concludent aceste vibratii se simt in ambreiaj .

Daca a mai avut cineva problema asta as fi curios sa stiu in primul rand cauza dar si cum se poate remedia !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil de la ambreiaj. se tureaza singura, sau trage greu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nu trage greu si nici ni se tureaza singura dar simt vibratiile accelerarii in ambreiaj cel ami tare dar si in acceleratie si de asemenea in schimbator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce descrii tu: ambreiaj / volant; Daca prin teste obiective se ajunge la aceasta concluzie: presupune CV de demontat, kit ambreiaj etc

Daca masina a trecut de prima tinerete mai probabil ar fi kitul de ambreiaj.

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu trepidatiile apar in pedala de ambreiaj de la placa de presiune sau de la volant.

Uite un topic legat de volant http://vwforum.ro/index.php?showto...9354&hl=volant

Incearca sa pleci de pe loc cu treapata 1 sau 2 fara sa accelerezi si vezi daca se simt terpidatii in pedala de ambreiaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am cumparat de o luna un leon 1.9 tdi cu care am facut cam 5500 de km pana acum si vreau sa-ti spun ca in pedale se simt vibratii, care dupa parerea mea sunt decat la Seat Leon. Am condus 4 Leon-uri 1.9 tdi si vreau sa spun ca la toate am observat aceeasi problema.

Cel mai tanar pe care l-am condus avea 40.000 de km si crede-ma ca tot la fel se simteau vibratiile

Ti-ai cumparat de curand masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o am din Mai anu' asta dar e adusa din Germania si are deja 120.000 km

sper sa fie ceva de serie dar imi e frica sa nu fie ceva mami grav cu toate ca la verificare mi-au zis ca nu are nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit! Masina cika tot cam atat are (122.000km) si crede-ma ca sunt durabile! Toata lumea mi-a zis ca sunt niste masini foarte bine gandite si rezista mult.

Cu norocul cum stai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Stai linistit! Masina cika tot cam atat are (122.000km) si crede-ma ca sunt durabile! Toata lumea mi-a zis ca sunt niste masini foarte bine gandite si rezista mult.

Cu norocul cum stai?

si la mine vibreaza pedala de ambreiaj...si schimbatorul putin...se pare sa e ceva normal pt masinile VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!