Jump to content

Tuning Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

functionale, functionale! nu mi-e rusine la iarna cu aburul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    143

  • saboteur

    47

  • Andrey_sxg

    44

  • b77eru

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte fain. Nu ti se pare ca cere sa fie coborata? :rolleyes: Eu cred ca ar arata si mai bine daca ar fi mai joasa putin. Felicitari si tineo tot asa. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc! nu mai cere sa fie coborata ca am coborat-o deja :) revin maine (sau azi) cu o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ai lucrat tu sau firma specializata...asa de curiozitate. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

scuze de intarziere. sa lucrez la ce? daca te referi la evacuare e 100% home made.

post-11924-0-09938400-1315494733_thumb.j

post-11924-0-83931200-1315494814_thumb.j

post-11924-0-33008100-1315494907_thumb.j

Modificat de Andrey_sxg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca se referea la deflector. si pe mine ma intereseaza. poti sa ne spui de unde l-ai luat? ceva pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deflectorul (sau extractorul) nu e aplicat, e cu tot cu bara. Bara e din fibra si e copie dupa o bara de Octavia 2 cu deflector de la Autostyle. (poza) Pretul a fost in jur de 550 RON nefinisata.

post-11924-0-38851900-1315523853_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

o noua modificare adusa grilei radiatorului. ce ziceti?

post-62768-0-47115400-1331111690_thumb.j

post-62768-0-97310500-1331111702_thumb.j

Modificat de ssnipes
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos. Poti modifica similar si grila de sub numat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bate gandul sa trec la jante pe 16 si anvelope 205/45 sau 195/50, momentan am pe 14 cu anvelope 185/60/14, as avea nevoie de ceva sfaturi, ma gandesc ca o sa traga mai greu masina, apoi la capitolul comfort cred ca va fi mai rigida. Care sunt limitele la et si j care se pot monta pe fabia? De ex majoritatea la care m-am uitat au 7j si et 35. Ca model de janta inca nu m-am hotarat, oscilez intre borbet lv5, sparco drift bronze mat, msw21.

Modificat de W A T A S I
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe fabia am 195/50/15 si fuge bine...si ca acceleratie (0-100 in 9,5) si ca viteza maxima (200)...deci nu cred ca o sa afecteze asa mult performantele, fiindca e o masina relativ usoara.

...iar ca rigiditate, e OK, insa cred ca un balonaj de 45 ar fi limita comfortului, la mine (50) fiind destul de OK comfortul.

Tot ce ai enumerat tu acolo sunt modele sport, de performanta si zic sa te mai gandesti, insa dintre ele merg Borbet LV5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la 195/50/16, am zis ca daca tot fac o schimbare, macar sa fie vizibila si ma gandesc oare cum o fi cu 75 caluti si jante de 16'', bn64and oricum tu ai 100 caluti , e altceva, dar pana ma hotarasc la jante o sa pun folie pe geamuri mai intai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am 101 cai, insa e o masina usoara si nu cree ca pierzi multa performanta.

Dar ai grija, daca tu ai din fabrica 185/60/14 si o sa pui 195/50/16 e diferenta de rotatie si o sa iti indice mai putin in bord fata de cat mergi si, la fel, o sa iti inregistreze mai putini km fata de cat parcurgi exact. Cu exactitate, e diferenta de 4%.

Eu zic sa te mai gandesti la dimensiunile cauciucurilor...ca sa iti fie mai usor, te ajuta chestia asta: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu tot 195 50 15 am si cred ca e cel mai bun compromis intre confort si sportivitate la drumurile care le avem noi.

in carte nu e cumva 205 45 16?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inafara de RS nu cred ca este Fabia care sa aiba in carte dimensiuni mai mari decat pe 15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipy sa-mi zici si mie te rog cum se comporta fabiuta cu noile roti cand le montezi, apropo frumoasa masinuta. Cu anterioarele cum se comporta masina, cum tragea? Ceva site-uri cu jante la preturi ok? eventual pm, multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte am avut jante Alutec Spyke tot pe 16" dar cu latimea de 7J fata de 6,5J cat au cele de RS, cauciucuri 215/40/16 iar acuma voi pune 195/45/16, demarajul era greoi din cauza latimii cauciucurilor la fel si servodirectia mergea mai greu ca sa nu zic de consum(aprox un litru mai mult pe 100 de km).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Este din fabrica fabia 1 sportline cu jante POLI si anvelope 205/45/16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

aparatorile de noroi fata sunt indentice stanga dreapta ? simetric bineinteles. Intreb deoarece am una goala si una plina daca intelege cienva ce vreau sa spun ..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am o dilema legata de bara fata de RS

am gasit o bara sh la 400 lei,dar nu stiu daca are sau nu suporti pt proiectoare.

se potrivesc proiectoarele mici rotunde,de la fabiile cu face lift 2005?

suportii de la proiectoare sunt din bara sau sunt separati?

la bara gasita nu ii are.

60697594491800150063568.jpg

vandbarafataskodafabiam.jpg

multumesc!

Modificat de kryss782001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare ,

Am o Fabia Break din 2006 , are motorul de 1.4 Tdi si as fii curios daca as putea sa ii ridic puterea motorului din cip ?! inrebarea mea este daca stie cineva pe cineva in bucuresti care face asta si daca da cam care ar fi pretul ?!

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta tot aici pe forum si vei gasi,dar la alta sectiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer , chiar am cautat .... dar nu am gasit ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai unu la mana deabia inscris nu vei avea reducere de membru.

2. Daca esti convins ca vrei, pregateste vreo 330 de euro si mergi cu incredere la Voinea.

Cauta tcm-turbo pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!