Jump to content

Help bec proiector ceata fata!


Greuceanu
 Share

Postare recomandată

Salut!

Tind sa cred ca s-a ars un bec (desi mai am indoieli, intrucit inainte de "deces" ba se aprindea ba se stingea) de la proiectorul de ceata fata dreapta.

In manual rezolvarea seaca este sa contactez VW dealer, ceea ce evident, cu sprijinul vostru, n-am de cind sa fac. Are cineva idee cum se schimba si ce tip e becul?

Facem referire la VW Polo Variant 1999.

Multe multumiri in avans.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Becul este H3.

Daca sistemul este ca la Polo Classic (adica cu faruri Hella, dreptunghiulare) si vrei sa scoti farul vezi si aici: http://vwforum.ro/index.php?s=&sho...ndpost&p=137851.

E relativ simplu de demontat farul, dar cred ca nu trebuie sa-l dai jos ca sa schimbi becul. Becul se afla sub un manson de cauciuc, pe care-l vezi usor daca te bagi sub masina. Se scoate numai mansonul ala de cauciuc si iese si becul.

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saru'mina mult sefu'!

Intentionez sa folosesc o rampa. Te tin la curent cu rezultatul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Daca lumineaza intermitent poate fi un contact imperfect. Se intampla des in zona aia ca este extrem de solicitata.

Cu placere!

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!