Jump to content

Autogrup Constanta Nord


godoroja
 Share

Postare recomandată

Salut,

1.In ceea ce priveste acele mufe am spus ca o sa incercam sa te ajutam ca sa nu mai dai bani pe ele, stii prea bine asta...

2.Daca masina o stiam ca a fost lovita la Buzau, dar reparata la un service "praf" din Ramnicu-Sarat...nu vad ce vina am eu ca ai achizitionat-o????Nu ne cunosteam la acea data si nici nu stiam cum a fost reparata masina!

3.Conducta a fost strangulata si data trecuta si AC a mers....ce fel de freonizare s-ar fi facut altfel...

4.Ti-am comunicat ca sunt probleme datorita avariei anterioare inca din start

5.Daca doresti, vino in service si iti voi spune tot ce trebuie inlocuit

Multa bafta!

1. Cred ca glumesti, dupa ce dadusem 30 milioane ma mai uitam la banii pe niste mufe?

2.N-ai nici o vina si nici o treaba cu ce cumpar sau vand eu, insa masina stiai ca a fost lovita dar asta mi-ai spus-o abia dupa ce ne-am vazut a 3-a oara.

3.Da, asta cu conducta e bagata acu asa la inaintare. Probabil nu se asteptau sa zic, da , dau inca 15 mil pe un kkt de conducta!

4. Minti, repet, abia la a 3-a intalnire mi-ai spus ca stiai masina din buzau ca fusese lovita.

5.Sa vin acum dupa 1 an de zile sa imi spui tot ce trebuie inlocuit???!!! Voi trebuie sa fiti inlocuiti!!! Atunci mi-ati zis ca e compresorul de vina, nu ca trebuie sa skimb juma de masina.Deci nu, nu doresc sa mai vin la voi in service.

Si-n fond nu vad ce te bagi in vorba, nu m-am referit la tine, acum lucrezi dincolo..probabil te simti cu musca pe caciula.

Si ca sa vezi cat de bine merge treaba si aici, sa-ti spun:

Am adus masina ca sa imi vopsiti o usa, m-ati sunat sa imi spuneti ca sunt piese de inlocuit in usa, piese care nu pot fi acoperite de asigurare. Am zis ok le platesc, inlocuiti ce trebuie inlocuit.Cand am venit sa ridic masina un rahat de plastic de la butonul de reglat oglina dreapta era sarit de la locul lui!!!! Consilierul respectiv a spus ca se duce cu ea in service sa vada ce e de facut. Un baiat foarte de treaba, mi-a placut de el, ce nu mi-a placut a fost faptul ca plasticul respectiv a trebuit lipit, desi le-am spus cand m-au sunat sa skimbe ce e de skimbat, el cica "era lipit, stiati?". Pai nu, nu stiam dar cand ati skimbat restul pieselor de ce nu ati skimbat si ala...imi scapa.

In fond ce atatea discutii, v-am adus masina sa imi rezolvati o problema si nu ati reusit, iar pentru asta ma scoateti pe mine vinovat??!!!

So...asta mi-a fost mie bulanu cu autogrup cta...si sud si nord... si masina e inca sekestrata la ei pt un kkt de conducta care sigur nu va rezolva problema. Sa va dea D-zeu sau dracu zile la fel de bune cum mi-ati facut voi mie. acu si-n vecii vecilor, amin!

Modificat de sauron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elad

    26

  • alxrro

    11

  • Marian

    5

  • sauron

    5

Top Posters In This Topic

Salut!

Nu am de spus decit atit:Nu am mintit niciodata si imi asum ce spun!Din clipa de fata , orice replica mi-ai da, nu mai raspund!Daca doresti, vino unde sunt si ne vom uita la masina...nu cred ca este vorba de conducta!Punct!O sa rog un moderator sa stearga topicurile cu atac/afirmatii la persoana!Si am raspuns pentru ca cunosc sitiuatia masinii tale si nu este corect ca cineva sa faca afirmatii tendentioase-altfel nu m-as fi bagat!Si ...ai constat cu ochii tai ca compresorul vechi nu functiona!Si ai spus ca e o masina de vindut..si....asta se intimpla cu masinile sh, reparate pe la colturi de strada!Si nu ma ascund in spate la PM cum fac altii!

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Nu am de spus decit atit:Nu am mintit niciodata si imi asum ce spun!Din clipa de fata , orice replica mi-ai da, nu mai raspund!Daca doresti, vino unde sunt si ne vom uita la masina...nu cred ca este vorba de conducta!Punct!O sa rog un moderator sa stearga topicurile cu atac/afirmatii la persoana!Si am raspuns pentru ca cunosc sitiuatia masinii tale si nu este corect ca cineva sa faca afirmatii tendentioase-altfel nu m-as fi bagat!Si ...ai constat cu ochii tai ca compresorul vechi nu functiona!Si ai spus ca e o masina de vindut..si....asta se intimpla cu masinile sh, reparate pe la colturi de strada!Si nu ma ascund in spate la PM cum fac altii!

N-are rost sa ma mai tiganesc cu tine, dar nu inteleg de ce te-ai bagat in discutie, atata timp cat nu mai lucrezi acolo si nici nu ti-am mentionat numele. Da, nu e nici o conducta de vina, tocmai am vbit cu ei si mi-au zis ca n-au rezolvat problema schimband conducta. in skimb deja masina e la ei de o saptamana... fara a fi identificat vreo cauza.

Ti se pare normal? O dau din colt in colt ca o fi aia ca o fi ailalta, ca masina a fost avariata... Pai de aia am adus-o la service, ca daca nu era stricata nu veneam. cat despe colturile de strada, nu vad care e diferenta in cazul meu, ca tot acelasi rezultat am obtinut. Trebuia sa imi fi spus de la inceput domne problema e prea mare pentru noi, nu ca...e compresorul, sunt mufele, e o conducta...nici noi nu mai stim ce e....! Cine e profesionist acolo?

Masina nu e de vandut, eu sunt multumit de ea mai putin kestia cu aerul. In 30 mii km i-am skimbat un injector si o bobina.

Pm-uri nu dau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce imi aduc aminte ultima oara alimentarea compresorului nu prea era in regula .Atunci cind primea curent, pleca si AC functiona normal.Stiu ca am tot miscat de mufele sparte de pe acolo ...pe acolo e o buba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu curentul se vede usor, se compara curentul care trebuie sa fie teoretic cu cel care este practic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu noutati: in sfarsit se pare ca i-au dat de cap!!! acu 2 zile m-au sunat ca au rezolvat-o: cauza era o alta conducta zic ei, au luat tot sistemul la mana ...

de 2 zile aerul mi-a mers...deocamdata. total de plata 1400 ron plus ailalti 3000 = 4400

va zic sincer ca nu as fi dat atatia bani daca mi se spunea de la inceput ca o sa ajunga atat.

acum bilele negre:

-mi-au lasat toate frunzele in masina, pe langa conducta respectiva

-consilierul ala e plictisit frate rau de munca, desi mi-a zis ca lucreaza de mai putin de 1 an la ei. nu-i dau numele ca nu are rost. N-a venit sa imi ia masina in primire, n-a notat kilometraj, ma intreba pe mine cam ce zgarieturi are masina si pe unde. la predare, la fel, m-a trimis tot pe mine sa ii citesc kilometrajul ca el nu-l notase, masina nu stia unde e in parcare, noroc ca o vazusem eu...evident era in directia opusa celei indicate de el. pe toata durata stationarii masinii in service m-a sunat de vreo 2 ori sa imi spuna ca e compresorul bun da nu reusesc sa ii dea de cap, si ma lasa asa fara nici o solutie , parca se astepta sa zic bine domne daca e bun compresoru o iau asa, ce daca nu merge aerul? insistam sa gaseasca o solutie, el mi-a zis ca asa ti-e norocu in viata la masinile second hand, etc :blah:

cand am ridicat masina, trebuia sa plec dreaqu fara sa achit, m-am dus la casa si credeam ca trebuie sa ii prezint chitanta, aveam keia de la masina, tot, mi-a facut doar semn cu mana de dupa niste geamuri...plecase plictisit si probabil enervat de insistentele mele de a-mi fi reparata totusi masina.

de ce spun toate astea? fiindca dincolo, (la tine vlad, sa te simti bine :offtopic:) am dat de un alt consilier - jos palaria:

- a venit la masina, mi-a pus foliile pe scaun si volan, a notat kilometraj si zgarieturi caroserie, super omu'...

sunt altii care pentru un post de consilier la skoda s-ar da peste cap, asta vad ca a reusit sa se plictiseasca in mai putin de 1 an de munca. aveti grija de el mai, sa nu dea cumva in depresie, poate va da si in judecata ca l-ati imbolnavit profesional!

astept sa vad cat dureaza minunea de data asta si va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Ma bucur ca s-a rezolvat...din ce am vorbit cu baietii de la cealalta locatie, au luat totul la control/remediat si nu cred ca o sa mai fie probleme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am fost lovit in partea din spate de un taxi care nu a franat la timp. Mi-au spus sa duc masina la service si sa o las acolo, ca trebuie sa demonteze niste elemente e caroserie ca sa vada daca mai e si altceva avariat pe dedesubt si pe urma sa comande piesele. Peste vreo 20 de zile m-au chemat sa o ridic. Pana la urma nu a fost nimic de schimbat care sa nu fi fost vizibil la prima vedere. Au zis ca au schimbat hayonul, bara si panoul portbagajului. Cand m-am uitat mai bine la masina, bara arata ca noua, dar bandourile erau de la bara veche, deformate in urma accidentului si se vedea si o usoara deformare a aripii spate dreapta. Consilierul a inceput s-o dea de gard, ca el nu a observat si ca sa am rabdare ca o sa remedieze. Asa ca a trebuit sa plec acasa si sa vin peste cateva zile.... Mi-a mai zis si sa nu spal masina o luna de zile cu jet, ca cica ar dauna vopselei proaspat aplicate... Masina era cam prafuita dupa o luna de stat in service dar am zis sa-i urmez sfatul. Pana la urma, peste vreo doua saptamani ma duc la o spalatorie si cand ma urc in masina sa plec, ce vad? Parbrizul era curat in zona unde actioneaza stergatoarele, iar in rest se vedea ca un strat fin de praf... Ma iau de aia de la spalatorie ca nu au sters bine parbrizul si ce-mi zic? Pai dumneata nu vezi ca ala nu-i praf? Toata masina e asa ca probabil ai fost la vopsit si au gazat-o. Cand ma uit mai bine, chiar asa era... La celelalte geamuri nu se observa diferenta pentru ca erau in totalitate gazate si caroseria la fel. Geamurile le-am sters cu diluant, dar cu caroseria nu stiu ce sa fac? S-o las asa sau sa-i dau un polish? Daca nu ma luam dupa ala sa n-o spal o luna, as fi vazut imediat ce-au facut si m-as fi dus imediat peste ei, dar asa a trecut o luna... Mai profesionisti sunt aia de vopsesc prin garajele dintre blocuri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat, eu am vopsit de doua ori o mare parte din masina la ei si a iesit perferct, cu toate ca am o culoare nu chiar comuna (adica nu e culoare de baza, alba, neagra ...). E un albastru grafit pearl-effect si, repet, de fiecare data a iesit ireprosabil. Plus un polish pe care l-am facut acum vreo 2 saptamani, de asemenea o lucrare excelenta. De aia nu-mi explic ce sa se fi intamplat in cazul tau?! :)

E drept una din lucrari a fost facuta la vechea locatie, iar cealalta la cea noua. Dar in ambele cazuri Vlad era acolo, ca si seful de la tinichigerie. Acum , daca ai fost la vechea locatie acolo sunt alti angajati acum. Scuze, dar am remarcat abia dupa ce am postat ca tu nu te refereai la Autogrup Sud.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de service-ul dinspre Ovidiu, iar lucrarea a fost facuta in septembrie. Nu stiam de celalalt service, sau mai bine zis am uitat ca au zis ca vor deschide inca unul... Data viitoare o sa ma duc acolo, poate sunt mai priceputi. Am mai avut o belea acum un an cu un mosneag ce nu s-a asigurat la iesirea cu spatele dintr-o parcare si a intrat in portiera din stanga-fata. Atunci au lucrat bine, mi-au schimbat portiera cu una noua care au vopsit-o ca de fabrica si fara sa gazeze restul masinii. Probabil ca au vopsit portiera separat si pe urma au montat-o, dar acum au vopsit direct pe masina si nesimtitii nu au acoperit cum trebuie restul masinii cu folie...

L.E. :Unde ai facut polish-ul, la Autogrup?

Modificat de Cristi_71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar la Sud, nu la cel dinspre Ovidiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Prefectul de Constanta, Claudiu Iorga Palaz, s-a suparat rau pe service-ul Autogrup in urma accidentului de pe A2.

My link.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Autoturismul in cauza a fost reparat adeseori in locatia Auto Grup Nord , rezultatele fiind multumitoare.La ultima intrare in service, autoturismul s-a prezentat in avariat in partea frontala, avind o nota de constatare de la o societate de asigurari.Modul de lucru convenit cu societatea respectiva este sa aprovizioneze piesele de schimb necesare efectuarii reparatiei.Datorita faptului ca piesele nu sosisera, utilizatorul masinii a decis sa se foloseasca de autoturismul avariat pina la sosirea pieselor.Autoturismul a fost preluat din service fara sa fie initiata procedura de reparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce nu inteleg eu, fiind vorba de masina de serviciu marca Volkswagen Touareg de ce nu o repara la vecinii de la Cardinal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca Auto Grup repara foarte bine si VW, iar noua locatie este autorizata sa faca lucrari si in perioada de garantie.Posesorii de VW au de ales.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut Vlad,

Cat mai costa un vopsit complet de capota la voi?

Ca ultima oara cand am trecut pe la voi pt o lucrare era destul de piperat...

Mersi mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Ai PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Elad ti-am cerut un pret odata pentru o inlocuire de prag. Ti-am dat si pm cu ceva informatii pe care le-ai cerut. Ai vizitat profilul meu si nu ai raspuns.

Sunt un potential client neinteresant de nu te obosesti sa-mi scrii cateva cuvinte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

In principiu urmaresc acest forum pentru a afla multumirile/nemultumirile clientilor.Se poate intimpla sa nu intru pe forum si mai mult de o luna.In general , in ceea ce priveste preturile fac transferul catre colegii mei.Pentru eventuale informatii aveti numerele de telefon pe site, iar al meu este disponibil si pe forum...din cite imi aduc aduc aminte l-am dat.Si o sa va rog sa ma cautati pentru locatia Sud, aici caut sa imi ajut colegii de la Nord (eventual sa fac transfer catre acestia cind exista potentiali clienti pentru Nord).Nu este vorba ca as obosi sa ofer preturi, va rog sa intelegeti ca forumul nu este un mijlog rapid/sigur prin care puteti cere preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Elad! Am primit pretul. Intrebarea mea a fost pe Sud dar dupa ce am postat aici am inteles ca cele din Sud si Nord sunt legate si le reprezinti pe amandoua. In princiupiu exista si clienti care se asteapta sa li se raspunde pe internet dar daca merge afacerea e doar o metoda de promovare. De multe ori se amesteca ideea cu user cu cea de om si alteori se trateaza superficial niste oameni ca vezi tu sunt doar niste useri. Ma gandesc ca daca ai spus ca imi dai pret si mi-ai solicitat serie caroserie inseamna ca dai si preturi. Daca nu dai preturi atunci spune "nu dau preturi"...dar e doar parerea mea.

Imi cer scuze de deranj si insistenta si inca odata multumesc pentru pret.

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi ... nemultumiti si putin... rautaciosi, titlul acestui topic este: Autogrup Nord. In primul rand trebuia sa scrieti in celalalt, Autogrup Sud, nu? Elad este la Sud.

Si fiti putin intelegatori, da? Elad intra pe forum atunci cand poate si incearca sa ajute, nu cred ca este parte din atributiunile de serviciu. Daca tot vreti preturi neaparat, puneti mana pe telefon sau faceti un drum pana acolo si va lamuriti. Ce e asa de greu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa intelegeti mai bine, sunt momente in viata unui om (concedii, probleme sanatate, scolarizari, etc) care ii permit sa vizualizeze posturile nu de pe calculatorul de la munca, ci de acasa ,dar il pun in imposibilitatea de a rezolva unele lucruri.Nu cred ca trebuie sa anunt pe forum cind am probleme de sanatate , concediu, etc, acesta este motivul pentru care va rog , pentru preturi, sa apelati la variantele foarte sigure si rapide (consilierii de service, chiar si directorii de service , la telefoanele indicate pe site - chiar daca unii dintre ei nu sunt prezenti, se va gasi intodeauna un coleg care sa raspunda).

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt un potential client neinteresant de nu te obosesti sa-mi scrii cateva cuvinte?

Daca l-ai cunoaste personal pe Vlad cu siguranta nu ai gandi asa ceva.

Cum spunea si colegul laur, si asa Vlad isi depaseste atributiunile de serviciu si a ajutat o multime de colegi de pe Forum care aveau probleme serioase. Si in plus are un program infernal, trag toti de el in toate partile, asa ca daca se intampla uneori sa nu fie asa de prompt cum va doriti incercati sa il intelegeti, eventual mai scrieti un mesaj sau chiar dati un telefon. Va asigur ca tot ce tine de el omeneste va face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu revizia de 30k la o octavia 1.4tsi acu vreo cateva saptamani la Autogrup nord, incluzand schimbare filtre, ulei si schimbare lichid de frana. Pret ok, insa dupa cateva zile, am vazut o pata de ceva sub masina. Cand deschid capota, lichidul de frana dadea pe afara din rezervor. Era umplut pana peste maxim. A trebuit sa scot eu din el cativa ml. Nivelul de ulei la rece mi s-a parut iarasi cam ridicat. Am verificat joja si era putin peste maxim. Chiar este atat de greu sa se respecte niste limite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

M-am uitat pe factura si am vazut ca s-au bonat 3,6 litri, exact cantitatea prevazuta de documentatie :blink: ...o sa verificam si instrumentele de dozare.In ceea ce priveste lichidul de frina, a fost inlocuit la ultima interventie service, aici nu pot da un raspuns ferm dar ne vom lua masurile necesare - dupa inlocuire se va verifica nivelul lichidului de frina, chiar daca a fost folosita cantitatea prescrisa.Multumim pentru feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!