Jump to content

Autogrup Constanta Nord


godoroja
 Share

Postare recomandată

Din aceeasi istorie, la fel ca la Cardinal m-am dus la autogrup pentru Kit ambreiaj. Asta se intampla sambata pe la ora 10:00. S-a vorbit si cu seful de service, am fost trimis la sigur. Ajung acolo si constat cu stupoare ca se schimba treaba sa las masina pana marti miercuri. Adica la ei dureaza la o urgenta sa schimbe ambreiajul 3 zile !!!. Ma unde ati vazut voi ma astfel de lucruri. Va doresc sa ramaneti si voi cu masinile voastre ( ANGAJATILOR DE LA AUTOGRUP) si sa vedeti cum e sa nu va bage nimeni in seama. Mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla. Sa vedeti atunci ce promptitudine.

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elad

    26

  • alxrro

    11

  • Marian

    5

  • sauron

    5

Top Posters In This Topic

TEAPA. Miau indoit pragu cu cala de la elevator si ei au spus ca asa ceva nu se poate intampla la ei asa ceva .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Platit 48 lei la AutoGroup Constanta (reprez. Skoda) pentru o verificare/constatare la suspensie, directie si cam tot ce e pe sub masina...pt ca afla de unde vine un anumit simptom.

Dupa 5 ore de verificari pe toate rampele si dat forja la maisna intre Constanta si Ovidiu de mecanici, vine raspunsul:

Nu putem sa spunem exact ce provoaca problema dumneavoastra, mai incercati la aste servisuri cu o rampa mai specializata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare tuturor!

Pentru cei care ma cunosc , acum se vor lamuri in ceea ce priveste locul unde imi voi relua activitatea (pentru cei care nu ma cunosc, un pic de rabdare :rolleyes: -).

Vom incerca sa venim in sprijinul clientilor cit se poate de mult.O sa va rog sa aveti un pic de rabdare pina cind AutoGrup va finaliza citeva din obiectivele propuse in ceea ce priveste imbunatatirea serviciilor .Daca totusi sunt probleme nu ezitati sa le comunicati sau postati (dupa cum doriti) si vom incerca sa le rezolvam.

As ruga pentru inceput un moderator sa modifice titlul topicului in AutoGrup-service Skoda...altfel momentan s-ar intelege ca lucram pentru armata - "AutoGrup-alta bomba".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modificat eu titlul topicului. Sper ca vor exista feed-backuri pozitive, si nu doar negative, asa cum s-a intamplat pana acum. Succes in noul proiect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sa incep eu...Am avut Octaviuta de 2 ori la vopsit la Auto Grup si sunt f multumit de rezultate...

Comparativ cu cei de la Cardinal Motors sau Dona la nivel de vopsitorie stau mult mai bine.

Si nici n-am apelat la cunostinte sau alte... motivatii :icon_thumright:

Si cand imi iesise Golful din garantie tot la ei mergeam cu consumabilele in portbagaj pt revizii.

O bila alba din partea mea ( ca pe alt topic scrisei rosie...:) mea culpa )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Vlad iti doresc succes in actiunea de "aducere pe linia de plutire" a Autogrup .

Sper sa ajunga pe aceeasi treapta ( daca nu cu una mai sus :P ) cu Elcar Gid Buzau !

Inca o data mult succes !

PS :

Daca ai timp poate dai uneori si pe la intalniri . :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

Elad esti noul manager de la Autogrup Cta?

Modificat de pinguinuldestepa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asa se intampla daca nu citesti ce e scris mai sus . :icon_thumright:

Postul 4 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

L-am citit si am pus o intrebare. Nu am de unde sa stiu daca are functie de conducere ,implicit putere de decizie, sau vreun simplu angajat care face pe interesantul pe aici.Nu am pus intrebarea sa ma bag in seama sau pentru ca ma plictisesc , caut o alternativa la Cardinal Motors Constanta.Asteptam un raspuns normal si nu unul ironic.

Modificat de pinguinuldestepa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pinguinulde stepa :Nu...un pic de rabdare dupa cum va spuneam , pina ce Autogrup va finaliza ceea ce si-a propus pentru clientii sai...momentan doar caut sa ajut echipa AutoGrup.

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare tuturor!

Acum pot sa va dau si ceva lamuriri suplimentare.Auto Grup tinde sa se dezvolte cu orientare puternica catre client> va deschide o noua locatie ce va cuprinde vinzari si service pentru Skoda dar si service autorizat VW; servicii complete (cele cu care sunteti deja familiarizati-ITP; Spalatorie si cosmetica auto;Express Service;Depozitare anvelope;Masina la schimb...etc) precum si un spatiu de destindere pentru clienti, internet gratuit, etc .Noua locatie va fi situata la iesirea din Constanta spre Mangalia, pe partea stinga linga Praktiker si va fi gata la inceputul lunii septembrie.Ce urmarim...e simplu!Servicii de calitate si programari mult mai rapide decit cele existente momentan pe piata.De ce?Suntem o echipa tinara, dinamica care intelege ca numai cu clienti fideli ne putem indrepta intr-o directie corecta.

Dupa data de 7 iulie, daca sunteti stresati de intervalele lungi de programare la revizii in orasele voastre de bastina si aveti de gind sa veniti in concediu sa va prajiti la :lol: incercati la numarul de telefon 0241/543.030 pentru o programare la revizie in perioada care va intereseaza (momentan doar pentru posesorii de Skoda).Vom incerca sa va ajutam, momentan in vechea locatie> intre Constanta si Ovidiu.

In urma experientelor anterioare, stiu ca numai impreuna cu voi (clientii) putem deveni din ce in ce mai buni!

A....bineinteles ca o sa va lansez si o invitatie la inaugurarea oficiala a noii locatii.

Doamnelor, domnilor, litoralul va asteapta :lol: ...va doresc concedii fara incidente!

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vlad R.

..iti uraz sa faci pentru constanteni macar cat ai facut pentru buzoieni...si cu siguranta clientii vor fi multumiti...numai bine...

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult succes domnu Vlad! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu unu nu inteleg ce vreti voi sa faceti ?

Ati facut o ditamai parcarea si nu este un loc in ea , am fost sa las masina la voi pentru tinichigerie si distributie iar cand am vrut sa parchez am fost luat pe sus de un angajat mai cu 4 clase sa nu zic altfel , citez : " ba nu parca ma masina acolo ca nu ai voie , hai ..... ca nu ai voie " . :lol:

Asta intelegeti voi prin schimbare ????

Pentru baietii de la mecanica jos palaria , dar cei de la tinichigerie au multe de schimbat in comportament.

Plus ca nu o sa va iert pentru ca nu ati vrut sa imi schimbati senzorul de usa dreapta in garantie ( am spart deja un geam din cauza lui ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parcarea existenta mai degraba as incadra-o la categoria "mini"....este aproape gata cea din spate, lucru ce va duce la crearea de multe locuri de parcare suplimentare pentru clienti-nu mai vorbesc de timpul cind va fi gata si noua locatie.Cu angajatii care au doar 4 clase cred ca este normal sa avem ceva mai mult de lucru in privinta schimbarii mentalitatii....

Pentru senzorul de usa te rog da-mi un PM.Prin schimbarea mentalitatii mai inteleg si comunicare...ne intereseaza parerea clientilor nostrii si atunci cind dreptatea este de partea lor vom cauta intodeauna sa ii ajutam.Haideti sa incepem!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare domnilor, va dau doua vesti bune:

>a fost extinsa parcarea clienti de la locatia existenta

>pentru autoturismele Skoda cu vechime cuprinsa intre 5 si 7 ani avem o oferta speciala:20% discount la manopera, 20%la piesele de schimb si 10 % la ulei -aceste discounturi se aplica pentru consumabile si tren rulare (sistem directie,frine).

Pe viitor vom oferi cu siguranta si alte surprize....speram noi placute.Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost sa ridic masina din service.

Masina dupa cateva zeci de mii de km (cu revizii la zi) necesita atentia unei echipe de oameni deosebiti. Am avut de inlocuit parbrizul si de revopsit cateva elemente datorita pietrelor (lucrari efectuate pe CASCO), de rezolvat o problema mecanica suficient de stresanta pentru mine (patina ambreiajul) si de inlocuit diverse elemente ... care au imbatranit...

Evenimentele s-au derulat cu o viteza demna de un service serios. Masina a stat in service 2 saptamani fara 2 zile.

Calitatea serviciilor a fost deosebita in ciuda faptului ca piata impune un ritm foarte alert... totusi am mai gasit: oameni veseli, amabili, rabdatori :) , dl. Vlad Rusnacenco :vaidecapulmeu: ... un showroom full de clienti, coada (in sensul bun) atat la service cat si la vanzari.

Multumesc pentru calitatea serviciilor echipei AutoGgrup si dlui. Vlad.

Recomand cu incredere :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Azi am dat curs invitatiei d-lui Vlad de cateva posturi mai sus, aflandu-ma intr-un sejur pe litoral.

Am avut de facut doar schimbul de ulei si filtre si de depistat sursa unui zgomot.

Am ajuns la 9.30, conform programarii, am fost luat imediat in primire de un consilier de service.

A durat un pic mai mult decat ma asteptam deoarece s-a depistat in plus ca sunt de schimbat si flansele + rulmentii la amortizoarele fata.

La ora 14 masina era gata cu piesele vechi in portbagaj.

Singurul minus pe care am putut sa-l remarc este faptul ca nu am putut sa platesc cu cardul si am fost nevoit sa caut un bancomat prin preajma, dar la feedbackul meu am aflat ca se stie de problema si se incearca remedierea.

Astept cu interes sa vedem gata noua locatie si, stiindu-l pe dl. Vlad de la Buzau sunt sigur ca gradul de satisfactie al clientilor va fi unul ridicat, dansul fiind unul din categoria "omul sfinteste locul".

Multumesc inca o data pentru prestatie si multa bafta la deschiderea noului sediu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa traiesti domnu' Vlad! Cand mai vi pe la Buzau da-ne si noua un semn. Bafta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost din nou la AutoGrup.

Am montat alarma, inchidere centralizata si senzori de parcare pe o masinuta.

De fapt totul a decurs perfect, singurii care au avut de comentat au fost cei ce m-au rabdat. :lol:

Multumesc pentru punctualitate si servicii domnilor Vlad Rusnacenco, Dan Trandafiridis si echipei.

Va asigur ca ati mai castigat un client :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum trei saptamani am avut un accident pe Autostrada Soarelui. Aproape de iesirea de pe autostrada spre Constanta era coloana + limitare de viteza, eu mergeam in coloana cu vreo 80 km/h, iar un pustan cu o Solenta venea din spate cu 150 km/h admirand peisajul. S-a oprit in mine ... Eu cu spatele facut zob, el dauna totala. Am dus masina la AutoGrup Constanta. Trebuia schimbata toata partea din spate: portbagaj, capota portbagaj, bara spate, spoiler, stop stanga, toba de esapament (integral). A iesit impecabil. Sunt super-multumit. Cei care or sa vina la Danes la intalnirea VW Forum or sa se convinga personal.

Mii de multumiri lui Vlad Rusnacenco si intregii echipe. Super-profesionisti. Masina a fost gata in ziua in care mi s-a spus (oricum, extrem de repede), pe langa reparatia efectiva mi-am mai facut cateva lucrari aditionale (ITP, montat senzori de parcare, montat ornament cromat portbagaj, vopsit etrieri, schimbat placute si lichid de frana). Cum spuneam, totul executat perfect. Au mai castigat un client ;) (nu ca nu ar avea destui :P ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost acum cateva zile sa fac revizia periodica, la 69.000 km. Schimbat filtrele (toate) si uleiul. Totul a decurs cursiv, operatiunile executate profesionist, am fost foarte multumit, ca de obicei :D Multumiri din nou lui Vlad si intregii echipe! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai usor maaaa...ca dupa aia se gasesc unii care sa spuna ca Vlad face favoritisme bucurestenilor...

Sa mai zic si eu?

Bara spate inlocuita si vopsita (vineri/sambata) + usi, aripi fata/spate dreapta indreptate si vopsite (de luni pana joi)

Inainte sa lesinati...nu in aceeasi saptamana am patit astea...ci in decurs de cateva luni...

Una peste alta...la cat de carcotas sunt eu..a iesit multumitor (happy domnu' Ionut Popescu?) mai un lac curs..mai o nuanta de vopsea o tarasica mai diferita...eeeehhh...

Altfel spus..Vlad..ne vedem la revizie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

Schimbat azi uleiul la cutie (nu si filtrul, ca era peste "puterile" mele in acest moment).

Multumit ca si ultima oara cand am apelat la serviciile lor.

Multumiri lui Vlad, lui Ovidiu Gherasim dar si intregii echipe. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!