Jump to content

masca fata golf III


eugend
 Share

Postare recomandată

Salut

OEM = Original Equipment Manufacturer

se refera la reperele cu care vine masina echipata din fabrica - opusul lui aftermarket.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wabbit

    14

  • razvanT

    13

  • voinea

    8

  • auto-extreme

    5

Da, exista produse aftermarket mai ieftine. Problema este ca cele rezistente sunt scumpe, iar ce gasesti la noi pentru bani putini, desi arata grozav, nu suporta nici pe departe cate suporta cele de fabrica. Si eu m-as orienta catre piesa originala. Macar nu schimbi "chestia" de fiecare data cand freci asfaltul (cum de altfel inteleg ca patesti si tu)

frutten-23b.jpg

Chestia asta poti s-o iei si din Cluj. Pardon, o chestie ce arata asa. Diferenta este atat la pret (asta din poza e chiar scumpa, cca 120 Euro), cat si la calitate.

PS: BogMW, corect, as usual :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da arata super... dar cu asta daca l-am atins cumva de asfalt cand cobor de pe trotuar (sau mai stiu eu cum).. s-a dus. Ar trebui sa-mi iau din start vreo 3 :) :)

Parca tu ziceai ca ai cauta pe cineva sa-ti modifice capota nu? (cam ca-n poza...) Cred ca ar trebui sa-ti modifice si sistemul de deschidere... ca sa nu te chinui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Eu am pe masina montate prizele alea de aer de linga semnalizatoare, si cele de jos.

L-am cumparat anul trecut din Italia, si au sistemul de prindere la fel cu cele originale dar in loc de clema este o prelungire (facuta tot din plastic) care intra sub spoiler. Nu le poti scoate decit cu o suribelnita sau ceva subtire ca sa poti baga intre priza si spoiler.

Cele de jos... au avut un scotch special in partea de jos, iar sus, 2 holsuruburi, mici, negre, care nici nu se vad(au 2 scobituri speciale).

De calitate... nu mai vorbesc, nici nu a fost nevoie sa le vopsesc, le-am pus asa cum erau, arata prea bine.

Poate le fac miine o poza si o postezi sa vedeti cum se prind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si spoilerul de jos costa 750.000 bucata (stinga+dreapta) la magazinele Karma din Bucuresti.

materialul este super super bun... ala care se indoaie dupa bordura si nu se rupe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar pentru Golf IV aveti ceva???

ma intereseaza sa schimb partea neagra de jos a spoilerului, si sa pun in ea proiectoare de ceatza...! care altfel nu se pot pune pe TDI....

alta solutie care a aparut acum , ar fi sa pun acolo proiector, si sa ii dau aer la intercooler prin deviere de la grila frontala.. oare ajunge????

montajul la TDI e din cauza aerului, sau pur si simplu nu incape acolo un proiector???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
dar pentru Golf IV aveti ceva???

ma intereseaza sa schimb partea neagra de jos a spoilerului, si sa pun in ea proiectoare de ceatza...! care altfel nu se pot pune pe TDI....

alta solutie care a aparut acum , ar fi sa pun acolo proiector, si sa ii dau aer la intercooler prin deviere de la grila frontala.. oare ajunge????

montajul la TDI e din cauza aerului, sau pur si simplu nu incape acolo un proiector???

chid pt golf IV ai variantele urmatoare

G4RSBfrontbump.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auto-extreme, bun venit pe forum! :)

Chid, nu cumva o sa ai farurile de ceata mult prea jos (adica in "partea neagra a spoilerului")? Just asking... Avand in vedere ca conducem in Romania... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' s-ar putea sa fie intr-adevar prea jos. De aratat, arata super... dar, dupa cum vezi, la noi alegerea spoilerului se face pe principiul "sa arate misto, dar sa fie REZISTENT" :) :)

Asta-i naspa dar, cat timp sansele sa gasesti un bolovan in mijlocul drumului sunt mari .. n-ai ce face :(

Eu am masina joasa si chiar ma bate gandul sa-i pun si un scut ca am cam dat-o cu burta de anumite chestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la capota: vreau cava asemanator cu cea din poza (aia albastra) Nu stiu daca trebuie modificat ceva la deschidere, poate ajung degetele unde trebuie... :)

Alex zicea ca si-a comandat una, cand apare pe forum o sa-l intreb. Normal, si pretul s-ar putea sa fie o problema...

Undeva pe forum s-a discutat problema scuturilor. Nu stiu daca reprezentanta are scuturi metalice pentru Golf 3, eu nu mi-am pus problema. Poate ar fi bine sa mi-o pun, inainte sa patesc ceva grav :?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu scutu' ma roade si pe mine... O sa-mi masor garda la fata si in spatele rotii din fata si-ti zic cat am dar si a mea e foarte joasa.

Mi-a zis un tip (de la un service) ca pe la 1 mil. gasesc pe cineva sa-mi faca exact pe dimensiuni. Dar trebuie sa o ridici intai sa vezi exact cum se prinde si cum arata desenul. Nu stiu cu cat imi va ingreuna masina sau exact pe ce zone sa o montez. Sau sa fie pe sub ea toata? habar-n-am... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor, faza cu capota pica :)

de modificat e usor dar chitul folosit la finisarea ei nu prea sta la locul lui!

(din cauza deformarii capotei la deschidere, inchidere, gropi etc.

-exista o alternativa! se poate cumpara de dincolo numai bucata din vf capotei si prinderea se face pe faruri in loc de sprancene!

...sau toata capota din carbon... vreo 400 oiro! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
fratilor, faza cu capota pica :)

exista o alternativa! se poate cumpara de dincolo numai bucata din vf capotei si prinderea se face pe faruri in loc de sprancene!

:)

auto-extreme parca stiu ca avea asa ceva

G3FrtSpoilerLipG.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Ce parere aveti de astea?

priza.jpg

Se monteaza in bara, langa semnalizatoare, si sunt mai ieftine decat ochii de pisica OEM :)

dar de asta ce parere ai ?

G3_airintake_kitBonrath.jpg

Air intakes

Ram air intake kit for the bumper cutouts locations. They come complete with the tubing and clamps, and help direct the incoming air to your induction system. It's a easy install and cold air is always better.

Available in Black or Race car red (as shown)

price USD $ 110.00

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu am prelungirea aia, dar nu se prinde pe faruri ci pe interiorul capotei. Eu am prins-o cu niste capse. Nu am nici o problema cu ea. Capota se poate deschide foarte usor.

Ma gindeam sa chituiesc santul ala creat la imbinarea "sprincenei" si capotei, si apoi sa vopsesc toata capota, asa nu ar mai arata ca o prelungire ci ca si cum ar fi capota dintr-o bucata facuta asa...

Dar nu stiu cum o sa reziste chit-ul ala la socuri si trintiri ale capotei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faine prizele... Totusi... $110.... Furtun se poate pune si la astea. Azi am facut niste poze. Dupa ce o sa le fac mai mici, le pun. Marea problema cu furtunele este cum sa le duci la filtru. Filtrul isi trage aerul din aripa dreapta. Eventual cu un con K&N... :up:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

eu stiu ca auto-extreme are golf III negru si ca ... e in bucuresti. (cel putin in ultimul an am auzit de el doar prin bucuresti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum zice Voinea. Sint din Bucuresti, si Golf-ul este negru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum urmatorul pas ar fi sa pui si o poza cu golful tau cel negru ca eu cel putin sunt curios. :(

Sau e pe undeva pe aici deja?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu e pe aici golful lui, si eu il astept cu poze pentru VIP Cars

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac niste poze saptamina asta si le pun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!