Jump to content

Schimb ulei - Cutie Multitronic


enricco
 Share

Postare recomandată

:cheers:

Poate cineva sa ma indrume la un mecanic sau service adevarat pentru schimbarea uleiului la cutie.

Mentionez ca am fost la Radacini Motors si nu stiau pe unde se baga ulei in cutie.

Help!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La PoRo ai fost. S-ar putea sa stie. Sau Midocar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina mea schimbul s-a facut in Germania. Daca gasesti unde posteaza si aici pentru a sti si altii.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cutia ta trebuie ulei special.. din cate stiu eu il produce deocadata doar VW-AUDI si o pompa speciala. sfatul meu e sa mergi la reprezentanta. nu ita filtru si garnitura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat-o !!!! la porsche bucuresti vest.....super sevice ....super oameni ....super serviciii.......dar...

...95 ron ora de manopera.

am avut 2 litri de ulei cumpp din germania si am mai luat de la ei 3 litri (760.000 lei litru)

Total 3,750.000 lei rol.

Procedura este fff complicata , necesita multa rabdare si niste accesorii speciale + Cts ( tester)

:lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cutia ta trebuie ulei special.. din cate stiu eu il produce deocadata doar VW-AUDI si o pompa speciala. sfatul meu e sa mergi la reprezentanta. nu ita filtru si garnitura

La multitronic nu se schimba filtrul, numai la tiptronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multitronic nu se schimba filtrul, numai la tiptronic.

Gresit , se schimba si flitrul ...... 61 Euro ijn germania...achizitionat de mine.....si schimbat , bineinteles

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Domnilor,

Stie cineva unde schomb si eu uleiul si filtrul la o cutie multitronic in Galati??

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrul este cu furtun. Schimbare de ulei se face oriunde exista rampa, cunostinte si VAG COM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie mare cu , cutia multitronica.............. este 6200 euro una ...... nu cred ca merita sa iti bati joc de ea pentru 200 e maxim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie mare cu , cutia multitronica.............. este 6200 euro una ...... nu cred ca merita sa iti bati joc de ea pentru 200 e maxim

200E - ulei + 200E filtru. Oricum enricco are mare dreptate. Si la ce face biata de ea chiar merita fiecare euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de asta am intrebat. Vreau sa schimb la service si uleiul si filtrul, dar nu stiu unde in Galati. De fapt am gasit dar ma gandeam ca a mai schimbat cineva si imi poate spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci in cutie intra 5 - 5,5 litri de ulei ....atentie capacitatea cutiei este de 9 litri , dar nu intra mai mult de 5,5 litri (ATENTIEEEEE unii la service va sugereaza sa cumparati 9 litri !!!!!! , dar nu intra atat - TEPARI ) , restul raman in convertizor si in instalatie...... 11 E litru de ulei (in germania) , 78 RON (porsche romania) + 60-70 E filtrul de ulei (in germania) 90 E in romania. total 300 E cu manoopera cu tot la reprezentanta audi.... ora de manopera 110 ron fara tva ....totul nu dureaza mai mult de o ora...

Modificat de enricco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!