Jump to content

Leon vs Golf 4


servo
 Share

Postare recomandată

Salut,

Urmeaza sa-mi aduc o masina din afara. Oscilez intre cele 2. Mentionez ca as vrea TDI (de preferinta 110cp non PD). Din ce vad eu acest motor e mai des intalnit la Leon.

La Leon ma atrage exteriorul si faptul ca gasesc motorul de 110cp f usor. Nu stiu cum sunt finisajele la interior si cat de fiabila e. Motorul si cutia sunt identice ca la G4?

G4 mi se pare mai solid.

Astept optinii pro si contra.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masinile sunt foarte asemanatoare ca parte mecanica (motorul si cutia sunt intr-adevar identice).

Desi inital vroiam G4 sunt foarte fericit ca pana la urma am ales Leon. Interiorul mi se pare mult mai placut decat la G4 (Leon-ul preia interiorul de la A3 :huh: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leon-ul mi se pare mai agresiv la exterior... dar la interior golful mi se pare net superior (sorry toni, fiecare cu gusturile lui :unsure: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mentionez ca as vrea TDI (de preferinta 110cp non PD).

EXCELENTA ALEGERE! :unsure:

Cel mai bun motor TDI dpdv meu.

Avantaje:

1. e non-pd (sorry people... ;) ) deci piesele nu te distrug financiar la inlocuiri

2. Are ECU + tot lant de comanda pentru turbine VNT adica poti tuna la greu

3. Are pompa de injectie mai sanatoasa

4. Cunosc vreo cateva cazuri tunate la peste 200CP

5. Are consum mai mic ca pd-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Servo,intretinerea la PD te da gata.E mai pretentios la gaz,ulei si cunsumul e 6%.GOLFU.......OK (NON-PD).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!