Jump to content

Skoda Octavia Edition 100


MrMishu

Postare recomandată

Felicitari pentru masina. Nu comentez ce s-a zis pe alt forum pentru ca nu are rost. Nu cred ca, contesta nimeni ca Octavia este peste Megane la mai toate capitolele (inclusiv la pret ;) ).

Sa o conduci sanatos :D !

Link către comentariu
Ce vroiam sa sugerez este schimbarea led-urilor din bord cu unele albe si rosii. O sa aveti bordul ca la Audi. Sonyscorpion a facut schimbarea asta si mie unul mi se pare foarte tare. Acum fiecare cu preferintele si gusturile lui.

Numai bine & inca o data felicitari !

Am vazut si eu pozele cu bordul lui Sonyscorpion si intradevar sunt de efect ledurile albe-rosii insa ma gandesc ca trebuie cam multe lucruri de demontat si mie frica sa nu apara greierasii si in plus de asta mai e si garantia pe care o pierd in cazul unei astfel de interventii. Pana iese masina din garantie am timp sa ma gandesc la asta si probabil ca am sa o si fac in masura in care am sa gasesc un atelier cu oameni priceputi si profesionisti in a face aceasta schimbare. Prefer sa dau mai multi bani dar sa stiu ca nu am probleme dupa aceea. Am sa il intreb chiar pe Sonyscorpion unde si-a facut inlocuirea ledurilor. Deocamdata vreau sa ii cumpar un eleron lamelar pe hayon si pleoape la faruri apoi folie pe geamurile laterale spate si luneta.

Orice sugestie este binevenita referitor la modele de eleroane lamelare si pleoape precum si niste locuri bune unde se poate monta folie autorizata RAR. Poze si linkuri sunt binevenite de asemenea.

Am sa pun si niste poze cu interiorul mi se terminasera bateriile si nu imi mai mergea blitzul cand le-am facut pe primele cu exteriorul.

Modificat de MrMishu
Link către comentariu

Nu vreau sa par rautacios, dar 27.000 euro pt o O2 mi se pare exagerat. La banii acestia puteai lua lejer un Passat dotare Highline cu pachet sport sau o Skoda Superb dotare Avantgarde sau chiar un Mercedes E220 din 2004 in leasing.

Modificat de Slider2006
Link către comentariu

Not again.... ;) Intradevar puteam sa iau multe alte modele din clase superioare insa eu nu doream o masina mai MARE cu spatiu mai MULT decat Octi2 care pentru mine este SUFICIENT DE MARE , iar calitatea materialelor interioare este foarte buna. Cred ca astea erau atuurile unei clase superioare ;) . Si au mai fost si alte lucruri care m-au determinat sa iau Octavia si anume : nr mare de dotari in pretul asta precum si faptul ca este o editie limitata. Iar o Octi2 Elegance 2.0TDI fara nicio dotare suplimentara este 20.900 euro DDP deci mie nu mi se pare deloc prea mult la ce am eu pe masina. Este alegerea mea si sunt foarte multumit de ea.

@Slider2006 daca ai sa citesti topicul meu de pe reno.ro ai sa intelegi cum am ajuns eu sa iau Octavia si mai ales faptul ca am ales intre mai multe modele.

Astept sugestii privind eleronul, ploapele si folia. ;)

Modificat de MrMishu
Link către comentariu

Eleronul de pe O2 RS ;)

De asemenea ar arata bine si cu alta grila, la fel cum are sonyscorpion.Am vazut masina live si arata f bine.

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie...Am mai spus-o si eu, skoda ofera un raport calitate/pret impresionat. Iar langa edition 100 am salivat si eu...daca aveam banii, numai pentru pragul ala as fi platit diferenta..:cheers:

Lasa-i pe altii sa se ingrijoreze de banii tai, daca alta treaba n-au..:vaidecapulmeu:

Folie poti incerca la ExpertDetailing, am auzit lucruri bune. N-am vazut rezultate despre folie, dar la detailing exterior am vazut 2 lucrari super ok.Ti-am dat un mail cu detalii.

Link către comentariu

Multumesc mariusc ! Am citit PM de la tine si intradevar cei de la expert detailing se pricep, am polish-at si eu la ei de 2 ori un Megane II la punctul lor de lucru din Crangasi si a iesit bine. Ultima data cand am fost la ei cu Megane-ul la polish era colo un Mercedes C classe care monta folie si sa stii ca nu prea mi-a placut ce am vazut in sensul ca folia de pe luneta era foarte matuita si zgariata pe alocuri., acum poate nu e regula generala, depinde si de omul care ti-o monteaza. Totusi nu mi se pare normal sa merg acolo cu inima indoita oare s-o pricepe omu asta sau nu .. :rolleyes:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!