Jump to content

Display Multifunctional


MrMishu
 Share

Postare recomandată

vezi ca pe BC ai 2 consumuri. cu butonul de reset apasat o data iti trece pe consumul total efectuat de la ultima resetare. eu la O2 nu aveam Maxidot desi nu stiu daca se aplica si la Maxidot...dar intotdeauna cosnumul de pe treapta 1 al BC se reseta dupa aprox 2 ore...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in addition:

memoria 2 de la BC se autoreseteaza dupa 100 ore de functionare sau 10.000 km(care parametru intervine primul) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si de obicei intervine cel de 100 ore de functionare :)

eu mai mult de 3500 km nu am reusit sa depasesc in cele 100 de ore de functionare. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O chestie haioasa.

Daca apas butonul de resetare km partiali si pun contact imi zice "Service now!"

Daca pun contact si apoi apas butonul imi zice ca mai am 4500 km sau 111 zile :lol:

Funny, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca repeti "procedeul" arata la fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am repetat de mai multe ori, pentru ca prima data intrasem in panica, faceam tot prima varianta si imi dadea tot "service now".

Apoi m-am gandit sa fac invers, sa pun cheia si apoi sa apas buton si a inceput sa zica ce imi place sa vad scris :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic nou sub soare

scrie in manual la pagina 16: "indicator interval service"

:D

grig

Modificat de grig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce scrie? Ca daca pun cheia tinand butonul apasat primes intotdeauna "service now" si daca fac invers imi arata intervalul corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa zicem ca ambele:

1. punerea contactului in timp ce butonul e apasat, face parte din procedura de resetare contor interval service (manual pag 17) ; totusi in manual se recomanda ca ac operatiune sa fie facuta in service; nu scrie ce apare pe display dupa fiecare pas al procesului.

2. apasarea butonului mai mult de 2 sec dupa punerea contactului, determina afisarea distantei si timpului ramas pina la urmat revizie (manual pag 16-17)

iarta-mi intrebarea: nu ai manual? :)

grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm, am dar am sarit peste pct 1. Ma updatez maine (ca e in masina). Mersi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grig , la cele fara maxi-dot, e valabil ce ai zis (scris) doua posturi mai sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...e valabil!! am facut eu!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare e vreo setare la BC care trebuie facuta inainte sa ridici o masina noua de la dealer? Sau se pot seta chestiile acelea cu inchiderea automata a usilor sau ce mai era din meniurile maxi-dotu-ului ? E vreun meniu care trebuie activat ca sa-l folosesti ?! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie activat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare e vreo setare la BC care trebuie facuta inainte sa ridici o masina noua de la dealer? Sau se pot seta chestiile acelea cu inchiderea automata a usilor sau ce mai era din meniurile maxi-dotu-ului ? E vreun meniu care trebuie activat ca sa-l folosesti ?! Multumesc

s-a mai discutat pe forum!! cauta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garfield rautacios mic:) Poate sunt mai slab la cautari :vaidecapulmeu:

Modificat de AndreiO2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-am zis-o cu rautate! iti raspunsese un coleg ca nu trebuie activat nimic si eu mi-am amintit ca am citit un topic despre asa ceva!! nu-mi aduc perfect aminte dar unul dintre colegi chiar ne propunea ca aceste setari sa faca parte din negocieri(alaturi de presuri,alarme...)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am ramas cu ideea ca nimic e corect ?:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pe maxidot nu apare optiunea de "cati litrii de combustibil s-au consumat"? la fosta masina (nu era din grupul VAG) imi arata asa ceva, la O2 nu vad asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu,dar mi se pare ca iti aproximeaza cam cati km mai poti face cu combustibilul care ti-a ramas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu apare"cati litrii de combustibil s-au consumat"?,dar apare cit la % a consumat si citi Km s-au facut,asa e usor sa aproximezi citi litri ai consumat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta am vazut, dar nu stiam daca asa e sau nu stiu eu cum sa ma uit sau cum sa fac, am zis ca poate o fi la fel ca si cu km de parcurs pana la service, ceva in genul asta, care se face printr-o alta combinatie, alta decat acele butoane de pe maneta din dreapta..

mersi oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu ma intrebam de ce nu au pus si cantitatea consumata (era un calcul de genul AxB/100,A si B fiind cunoscuti)! Poate s-au gandit la noi ca e bine sa mai exersam tabla inmultirii :rolleyes: !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In legatura cu resetarea BC2 la 10000km sau 100 de ore sunt curios daca a reusit cineva in Romania sa ajunga la 10.000km fara resetare. Daca da sa spuna si cate puncte a acumulat si eventual daca a mers numai pe autostrada.

Eu am ajuns la 5000km dar nu stiu cate ore de functionare mai am din cele 100. Viteza medie este pe la 40km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5000 km are masina sau sunt km pe memoria 2??

La viteza medie care o spui tu si 5000 km rezulta peste 100 ore,deci trebuia sa se autoreseteze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!