Jump to content

My new golf V


liviuxp2000

Postare recomandată

salutare la toata lumea

inteleg ca aici este locul unde-ti poti lauda jucaria in voie, fara sa zica...unul sau altul : beaks...ce nasoala e sau that's the ugliest car i've ever seen, pt ca eu raman la parerea unui alt utilizator de pe forum, e a mea si e cea mai frumoasaconstient fiind ca nu are aia sau ailalta..sooo....sa-i dam drumul

de cand m-am aprins in ale volanului, visul meu a fost vw.pana acum 1 an si ceva am condus masina parintilor mei, o dacie din 78 care mergea super bine.Cand am avut suportul financiar si ceva "locuri" de unde sa imprumut bani...m-am avantat la targ cu speranta sa-mi iau o dacie de prin 2001-2002.Am venit acasa cu un opel astra caravan din 94, la insistentele mecanicului, a mamei mele si a unui bun prieten.Eram cel mai fericit om....aveam masina personala cumparata prin eforturi proprii la doar 21 de ani(banii imprumutati i-am restituit in cca 3 luni)Desi eram in culmea fericirii....ma uitam lung dupa VW pe strada, eram inca indragostit(facusem si scoala de soferi pe un golf MK3.Imediat cu venirea verii....masina mi-a facut de vreo 2-3 ori belele...ba filtrul de benzina..ba fisele, ba caseta de directie....mecanicii relativ jalnici in vaslui, reprezentanta destul de scumpa la iasi(detin monopolul pe moldova)...m-am hotarat s-o vand.fara sa imprastii vestea prea tare...in 3 zile am prins client..pret bun....masina era impecabila(aprox 1000 e) bagati in 5 luni in ea, dar si-a scos banii cu varf si indesat, aproape 40.000 km in doar 5 luni.Nu am facut bani cu ea dar m-a ajutat ducandu-ma in locuri in care eu personal faceam bani :scratch:

pasul 2....nu aveam alti bani de.."upgrade"...asa ca m-a mancat un pic unde nu rasare soarele si m-am bagat la un leasing financiar la o firma din satu-mare, deah...acceptau rate doar cu buletinul..fara 1000 de hartii de societate..etc, stiti prea bine cum e.In 1 luna mi-a venit golful mult visat, un golf 4 fara prea multe dotari, geamuri, cotiera, 90 de cai si...ce era cel mai important...argintiu.Am avut ceva neintelegeri cu reprezentantul firmei(neseriosi de la A la Z) dar pe cat de nemultumit am fost de ei si de contractul incheiat, pe atat de multumit am fost de masina.Nu a durat mult....si...am reusit de am mai pus cativa bani deoparte..in intervalul premergator...si iata ca la aproape 1 an de la prima mea masina..am reusit sa-mi cumpar un golf aproape nou, cel din semnatura, golf care il aveam pe desktopul calculatorului de 1 an de zile...reprezentand masina visurilor mele. GOLf Mk V, black pearleffect, 1.9 tdi, cutie dsg 6 rapoarte, climatronic bi-zonal, cotiera centrala cu ventilatie, faruri bixenon, jante aluminiu(modelul comfortline - de vanzare, vreau pe 17), rcd 300 cred cu 10 incinte, senzori ploaie, lumina, geamuri electrice, oglinzi cu efect anti-orbire, etc.Are multe...f multe optiuni...maruntisuri care imi scapa la ora asta. poza....aici.fetele nu au fost incluse in pret :D

poza 1

Este o bijuterie...pacat ca nu voi avea ocazia sa v-o prezint la lepsa deoarece va fi imprumutata in acea perioada, dar..cu siguranta ne vom vedea odata si odata.

As vrea sa-i fac si cateva modificari....cum ar fi un look de gti, cu o prelungire de la rieger, bineinteles o remapare la d-l voinea, niste oglinzi cromate de kamei, eventual niste jante orig de vw pe 17 sau niste ozuri pe care le-am vazut la o octavia 2 pe aici pe forum, daaaar.....in ultima vreme stau bine si ma gandesc daca sa-i aduc astfel de modificari...daca merita...pt ca in curand voi dori altceva(GTI sau GT) - asa suntem noi oamenii...niciodata nu ne saturam..oricat am avea, tot vom dori ceva mai mult.Oricum va voi tine la curent.

Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu povestioara mea, dar am un examen in aceasta dimineata si tare mai imi arde de invatat, mai ales cand stiu ca vwforum imi aduce zambetul pe fata de cate ori dau click pe elm, si aflu tot mai multe chestii interesante.

Modificat de liviuxp2000
Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos si fara incidente! Cat te-a costat ? Cati km ai facut cu ea . esti multumit?

Link către comentariu

vad ca nu sunt singurul cu nesomn :scratch:

12.000 si am aproape 7000 km.Nu multumit ci...f multumit.

Link către comentariu

de unde ai luat masina doar cu 12000, si neagra, si cu xenoane???

ma intereseaza si pe mine...

Link către comentariu
GOLf Mk V, black pearleffect, 1.9 tdi, cutie dsg 6 rapoarte, climatronic bi-zonal, cotiera centrala cu ventilatie, faruri bixenon, jante aluminiu(modelul comfortline - de vanzare, vreau pe 17), rcd 300 cred cu 10 incinte, senzori ploaie, lumina, geamuri electrice, oglinzi cu efect anti-orbire, etc.

Cam scumpa la 12.000. Daca avea si piele.. era numai buna. :)

Acum serios 12.000 de ce? Ca daca sunt de Euroi ceva nu e ok. E mult prea ieftina.

Link către comentariu

stiu...norocul meu mult visat, m-a lovit intr-o dimineata si am reusit sa profit de el.Poate voi pati la fel peste vreun an cand voi vana un gti :P

p.s. am luat-o de la cineva care s-a saturat sa plateasca rate de leasing...asta cand era pe sfarsite:)).Am achitat-o....am dat diferenta omului si cu tot cy drum am iesit in 12.000.Masina a costat 11.800 fix, bani in mana.

http://www.liviuxp.as.ro/rexi/STA60163.JPG

Modificat de liviuxp2000
Link către comentariu

Ultimele 6 posturi sunt "nici la mine". Le-am sters, va potoliti va rog? Nu se vad pozele, s-a inteles!

Link către comentariu

STA60163.JPG

uite poza :) scuze de marime dar habar nu am cum si in ce fel as putea baga poza ceva mai mica

aahhh...si daca tot sunt atatia doritori poate ajung sapt viitoare la bucuresti la intalnire :)

drive safe everyone

Link către comentariu

Vezi ca www.as.ro nu te lasa sa faci link direct la poza. Cel mai usor e sa faci o pagina index.html acolo in care sa incluzi poza si sa ne dai link-ul la pagina si nu la poza.

Oricum felicitari si sa o folosesti sanatos!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

asta chiar ca e norok..golf 5, 1.9 tdi cutie DSG, faruri bi`xenon (!!) doar 12.000!?!? :P :P :P tare curios sunt sa vad poze ceva...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Liviuleeeeeeeeee , vreau sa vad masina !! Ca pina ma intilnesc cu tine mor !

Pune niste poze pe imageshack.com

Link către comentariu

poze :P

in ultima poza, facuta la Lacul ROsu, se poate observa ca mi-am schimbat jantele :P

Modificat de liviuxp2000
Link către comentariu

daca are XENON ..sigur trebuie sa aibe si spalatoare, care intr-adevar din poza nu se vede daca sunt sau nu exact.

Link către comentariu
  • 3 months later...
iata noul look al masinii mele

salut ...frumoasa masina....zi-mi si mie te rog cat ai dat pe jante??

Link către comentariu

Stiu NetFlow, dar ii ramane un fagure acoperit, si atunci nu mai este simetrica.Oricum comandasem bara fara emblema....dar daca asa a venit :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

asa e bine?

o poza pt a carei calitate imi cer scuze, dar prin care evidentiez ultima imbunatatire adusa masinii, folia omologata!

post-4489-1171204866_thumb.jpg

post-4489-1171205747_thumb.jpg

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

frumoas "GTI`ul" negru ;) si arata bine cu folie ;)

sa il stapanesti sanatos

Modificat de nadir
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!