Jump to content

Skoda Octavia RS 2.0 TDI 170 CP


fujitzuSkoda
 Share

Postare recomandată

@Azdica

In Bucuresti nu ai sarit de 8.5% consum? :)

Ma refeream la un mers normal. Bineinteles ca am sarit si de 8.5 % la mers mai sportiv Dar la mers normal dupa cel putin 20 min. si cu acul la 90 gr. asa imi arata CB la consumul mediu. :P . Am scos si 7% in oras (fara clima) intr-adevar pe un trafic mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • furiarosie

    14

  • KopiluTDI

    7

  • spyddy

    7

  • godoroja

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie careva daca exista motoare PD de 170 cai euro 5 ?

Si de cand s-a introdus CR-ul de 170 cai ?an si luna?

Ma tenteaza si pe mine o O2 RS si vreau sa stiu exact care e treaba cu normele de poluare ca de la anul am auzit ceva pe la stiri si nu e de bine.

Multumesc.

Nu mi-e clar vrei sa iei un RS nou sau SH cu motor PD? CR-ul e clar EU5 iar PD-ul EU4 reiese de aici

Modificat de furiarosie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea una SH dar nu stiu clar cand s-a facut trecerea de la motorul PD la CR.

Asta intrebam de fapt.Da ca stie cineva exact cand au fost introduse motoarele CR,an si poate luna.Si daca exista vre-un PD euro 5,ca tot nu m-am convins.

Modificat de mihai_R6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CR-ul s-a introdus odata cu facelift-ul, din cate stiu eu. Nu exista PD cu Euro5, din cunostintele mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PD-ul BMN de 170 CP este euro 4 si s-a pus pe Octavia RS din 2006 pana in 2008.

CR-ul CEGA de 170 de cai S-a introdus in 2008 (nu stiu exact luna). S-a pus si pe modelul fara facelift si pe cel intermediar pana la facelift (cu oglinzile, volanul si plansa de bord schimbate) si se pune in prezent pe facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin are dreptate..s-a pus CR EURO 5 si pana sa apara facelift-ul la RS, dar doar cateva luni, atat!... Iar PD-ul nu a fost niciodata EURO 5, ci doar EURO 4!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si referitor la cum arata, iti respect parerea dar nu pot intelege cum poate cuiva sa placa bara fata la RS-ul vechi.

Mie. Mi se pare mult mai agresiva decat la FL. La FL parca e de la o berlineta batraneasca. Parerea mea. Imi plac totusi led-urile alea de audi...

Dupa cate am vazut eu cu PD-urile si DPF-urile lor eu nu m-as baga. CR-ul meu pana acum nici macar un semn nu a dat ca nu-i convine vreo motorina. DPF nici nu stiu ca exista si am peste 6000km :P

Am PD cu dpf made in mai 2007, 86.000 km: nici o data nu s-a apris becul de dpf! Ma intreb daca n-o fi defect ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
cristiansen077

Salutare, observ ca de cativa ani s a asternut linistea pe aici...am si eu un vrs tdi, 2008, pd, dpf si as vrea sa mai aud impresii de la proprietari de vrs uri. Are cineva soft la masina asta, in exterior cum sta la consum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara legatura cu intrebarea ta, te intreb si eu daca ai inlocuit injectoarele PD la motorul tau. Sunt cele piezo, siemens si este inca actiune pentru ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Au fost inlocuite, acum are injectoare bosch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea au cum sa fie Bosch, acum probabil sunt noile Continental ( care sunt tot fostele Siemens, intrucat Conti a preluat Siemens)

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Eu am luat de bun ce mi a spus fostul proprietar...fac sapaturi si postez aici ce injectoare sunt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!