Jump to content

Ce va place si ce nu... la Passat-ul B5/B5.5


sasa
 Share

Postare recomandată

Banuiesc ca ai motor AFN... :) Deci...

 

Fa consumul pe mai multi km in regimul tau de mers.... si revino cu impresii... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am făcut. Am deja 40.000 de km făcuți cu mașina asta. Atât consuma :)

Si pe mine ma uimește, dacă nu ma crezi te invit sa vezi cu ochii tai :)

* Da, e AFN

Modificat de killme613
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am cum sa vad cu ochii mei pentru ca nu vorbim de ce spune comp de bord. Vorbim strict de plin pe plin. Fa de cateva ori asa pe mai multe sute de km.

Consumul meu este cel din semnatura, poate faci si tu ceva similar...

Pe bord si mie imi arata 5.5% :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Înseamna ca al tău e mai decalibrat decât al meu.

Mie atât îmi consuma, ce vrei sa fac, sa merg la blana cu ea doar ca sa consume mai mult? :)

Am făcut probe, și pe 100 de km, și pe 500, și pe 1000, și pe plin, și pe gol, și în oraș, și afara.

Ce motorina bagi în ea?

Eu de când am luat-o am pus doar V-Power de la Shell sau Ultimate de la BP. In Spania cam astea doua sunt cele mai ok la calitate, și crede-ma e diferența mare de la o motorina amestecata cu apa.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AFN-urile consuma foarte putin, oricum fata de cele PD is mult mai durabile si mai rezistente la motor. eu daca as avea ocazia sa fac schimb cu afn nu as sta pe ganduri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum bag de la Socar... :)

In ceea ce ma priveste vorbesc de drumuri foarte scurte... motor rece. In perioada asta cred ca imi ia 9-10% - ca si luna trecuta - la sfarsitul lunii fac plinul si deci consumul, dar pe 200km deja mi s-a dus un sfert de rezervor daca nu mai bine... :D

 

Deci, asta nu-mi place la masina asta, trebuie sa-i verific injectoarele... cred :D

Modificat de Totalsender
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu ma incadrez in categoria celor care le place TOTUL la PASSAT si nu l-ar schimba pe nici o alta masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Minusuri:

- Pacat ca nu se mai fabrica

- E chioara varianta fara xenon

- Maricica pentru oras

- Joasa pentru Romania

Plusuri:

- Motorul fiabil

- Optionalele sunt ok, chiar si pentru 2015

- Spatiul interior

- Piese relativ ieftine si de calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plusuri: suspensie conform clasei, motor tzapan si cu vana in el, tinuta de drum mai ales la viteze de croaziera pe autostrada foarte buna, spatiu interior (mai ales ca e break) sa bagi si soacra si porcul si ce mai vrei pe acolo. :)

 

Minusuri: instalatie electronica complexa, cu predispozitie la erori pe masura ce imbatranesc componentele. Farurile au elemente de reglaj care cu varsta se dezintegreaza si fac mai greu/imposibil un reglaj corect. Ma gandeam sa replic pe o imprimanta 3d rozetele de reglaj :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!