Jump to content

Schimbare baterie Telematik


lucian victor
 Share

Postare recomandată

lucian victor

Salut. Am un prieten care ii apare pe compiterul de bord urmatoeul mesaj baterie sauvegarder faible.ce inseamna si unde se afla aceasta batrie?

Modificat de lucian victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian victor

:) chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai fa-i un test cu VAG-COM-ul si ai rezolvat problema. Imediat vezi ce o>>doare<< :angry:. Si mesajul tau din cate cred e in franceza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VAG-COM daca e masina VAG, daca nu, si tind sa cred ca e frantuzeasca, tot o testare computerizata ar trebui. Poate acel BC are o functie de evaluare a incarcarii bateriei ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian victor

Da mesjul este in franceza ,se inpaca omul mai bine cu franceza, ce sai fac? Este vorba de un audi din 2001 de 130 cp. Are un dispozitiv SOS prin telefon,carchit. iam facut scanare cu vagul dar nu da nimic ,si ma gandeam ca poate stie cineva pe undei bateria, de la dispozitivul SOS ca banuesc ca despre aceia e vorba.Cand apasa butonul telematik de vreo 3-4 ori dispare mesajul cu bateria.Acel mesaj apare ca avarie cand pune contactul si palpae pana cand apasa pe butonul telematik .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

daca vrei sa-i treci computerul in engleza ti-am dat pm (am pe cineva la iasi care te ajuta cu placere cu VAG-COM)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian victor

Multumesc.

Nui problema de trecut in engleza, il pot rezolva si eu ,omul a cam stat prin franta si stie franceza si de asta il lasa in franceza.

eu vreau sai gasesc bateria de la dispozitiv .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bateria cu pricina se inlocuieste o data la 2 ani si, din cate stiu, este situata chiar in controller-ul sistemului Telematik. Se pare ca pretul ei este undeva intre 100 si 200 euro la reprezentanta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
lucian victor

salut am cautat toata masina dar nu gasesc controller-ul ,unde o fi pus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am scanat masina! si ce folos ? am aflat ca nu are telefonul conectat la masina, ca e descarcata bateria de la TELEMATIK, dar unde se afla aceasta controller postat in masina? chiar nui nici un meserias pe aici sa se fi lovit de aceasta problema? acum mai nou sta mesajul permanent pe bord isnsemnand ca sa descarcat bateria complet.

Nu este un soft care sa arate unde este montat controllerul pe masina?

Address 75 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 035 617 B

Component: Telematik Nokia1 0202

Coding: 0005103

Shop #: WSC 26573

2 Faults Found:

01522 - Handset for Telephone (R37)

004 - No Signal/Communication

01531 - Emergency Battery

002 - Lower Limit Exceeded

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • Administrator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!