Jump to content

Sfaturi achizitie


Cristian
 Share

Postare recomandată

Salutare si felicitari pentru achizitie. Si eu sunt posesor de Tarraco FR4 2.0 Tdi, 200cp, de 1 an si 10 luni. Am un rulaj de 50.000 km si pot spune ca sunt multumit de comportamentul masinii. Legat de sistemul 4drive, din ce stiu eu , este inferior celui Quattro, dar pentru nevoile mele, este mai mult decat suficient. Iarna trecuta l-am testat la munte pe zapada destul de "maricica" si portiuni cu gheata si chiar am fost incantat de comportamentul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teodoreanu

    46

  • Cristian

    32

  • drign

    19

  • HKHK

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/15/2023 at 2:40 PM, Irinel Tincea said:

Salutare si felicitari pentru achizitie. Si eu sunt posesor de Tarraco FR4 2.0 Tdi, 200cp, de 1 an si 10 luni. Am un rulaj de 50.000 km si pot spune ca sunt multumit de comportamentul masinii. Legat de sistemul 4drive, din ce stiu eu , este inferior celui Quattro, dar pentru nevoile mele, este mai mult decat suficient. Iarna trecuta l-am testat la munte pe zapada destul de "maricica" si portiuni cu gheata si chiar am fost incantat de comportamentul masinii.

Multumesc frumos! Apreciez!

Da, este o diferenta substantiala intre Quattro si 4Drive dar Tarraco are cu ce compensa.

Ma bucur pt alegerea facuta si sper ca timpul si rulajul sa imi sustina impresia buna de pana acum.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 28.02.2021 at 19:29, HKHK a scris:

Mulțumesc pentru poze. Tocmai am tăiat roșu de pe lista. Speram sa fie mai către vișiniu. 🙄

Este rosu merlot. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, am primit o oferta de doar 38k pentru un tarraco fr phev, Oare merita să-l iau? Mi se pare puțin cam mult având în vedere ca n-are faruri adaptive matrix, HUD, și nici calitatea interioarelor nu prea e grozava..

Ce ma mai deranjează ar fi și consumul destul de mare dacă bateria este goala, în rest cred ca pare OK mașina.. 

Modificat de robi10101298
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Pretul este ok comparativ cu alte masini de asa dimensiuni , farurile led sunt foarte ok in combinatie cu functia schimbare automata faza lunga nu am simtit ca am nevoie de alte faruri . HUD personal il consider un moft iar despre calitatea la interior depinde cu ce compari . La suv-uri de buget nu cred ca este sub alt model ba chiar as indrazni sa spun ca nu este asa mare diferenta si fata de una premium . Am prieten cu Mercedes , nu are capitonaj la portiere abia ii intra o sticla de jumatate de litru in partea de jos plasticul este la fel de tare iar la dotari sta chiar mai rau ca Tarraco-ul meu si a platit dublu fata de mine . Dar adevarat are steaua pe bot .... Referitor la consum nimica nu bate la consum un motor diesel mai ales la suv-uri . Phev -ul este pentru oras la drum lung plimbi bateria degeaba de unde rezulta un consum mai mare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/27/2023 at 8:40 AM, robi10101298 said:

Salutare, am primit o oferta de doar 38k pentru un tarraco fr phev, Oare merita să-l iau? Mi se pare puțin cam mult având în vedere ca n-are faruri adaptive matrix, HUD, și nici calitatea interioarelor nu prea e grozava..

Ce ma mai deranjează ar fi și consumul destul de mare dacă bateria este goala, în rest cred ca pare OK mașina.. 

Nu ! Si pana la urma e un Seat. Poti gasi ceva mai bun din gama VAG la banii aia, fie si cu cativa  km in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam ce masina din gama Vag poti gasi la banii aia, PHEV? Tu stii ca Tarraco e Tiguan Allspace, asamblat in aceeasi fabrica unde se face Tiguan, pe aceeasi linie de asamblare si ca 80% din interior e identic cu Tiguan Allspace?

Si inca ceva, tu ai vazut pe viu Tarraco sau doar in poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Teodoreanu

Am vazut ca Tarraco a disparut de pe configuratorul Seat Romania . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

 

Doresc sa imi achizitionez un Seat Tarraco 2019, 2.0 tdi 190 cp Xcellence undeva la 200-250 mii de km. Sfaturi de achizitie? merita? Ce costuri implica? Probleme intalnite? Costuri de intretinere?

Raspunsurile dvs sunt apreciate. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Cristian changed the title to Sfaturi achizitie

Ti-am mutat aici postarea, te rog sa citesti topicurile din aceasta arie, vei gasi cu siguranta raspunsurile pe care le cauti,.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!