Jump to content

Diferente forma oglinzi si carcasa oglinzi laterale UK vs EU Audi A6 C8


sinusoiD
 Share

Postare recomandată

Salutare!

 

Am un Audi A6 C8 cu volan pe dreapta si doresc sa ii schimb carcasele de oglinzi exterioare din culoarea masinii in unele din aluminiu ca la modelele S6.

Am gasit sa le cumpar pe eBay insa, vanzatorul scrie in anunt ca produsele pe care le vinde se potrivesc doar la masinile cu volan pe stanga, modelele de Europa.

 

Aveti idee daca sunt diferite oglinzile sau carcasele de la UK (volan pe dreapta) la EU (volan pe stanga)?

 

Eu la masina nu vad nici o diferenta in ceea ce priveste forma lor.

 

Poate ma puteti ajuta. Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelele anterioare, la oglinzile de Uk si cele de Europa difera motorasul din oglinda si sticla. Motorasul la Europa este facut sa se incline mai mult spre sofer in oglinda dreapta decat la cel de Uk. 

Ca sa le faci functionale iti trebuie motorasele corecte si sticlele corespunzatoare. Bratele sunt la fel. Poti incerca sa schimbi intre ele motorasele si sticlele de la oglinzile tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce stiu eu este exact invers, carcasele sunt aceleasi, bratul oglinzii face unghiuri diferite cu portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!