Jump to content

Probleme Caravelle T6


B91hto
 Share

Postare recomandată

Buna seara ! 
Am un Caravelle T6 2.0 ,an de fabricatie 2016 , cod motor CXFA , 205.000 km . 
Am citit pe forum diferite topic-uri , dar am zis totusi sa va cer un sfat . Voi merge la service joi pentru constatare .
Masina pierde antigel regulat fara a se vedea scurgeri . Probabil ca problema este de la racitorul de gaze Egr conform a ceea ce am citit pe forum . Piesa este in jur de 2500 de lei , a gasit cineva vreo alta posibilitate , sa schimbe doar racitorul sau .. nu stiu altceva :) ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am revenit sa va expun ce s-a mai intamplat .

Dupa inlocuirea racitorului cu EGR pe original , problema pierderii de antigel s-a rezolvat . Codul piesei inlocuite a fost 04L.131.512 T , iar piesa noua 04L.131.512 CF .

 

Intre timp a fost nevoie sa schimb si bujiile deoarece pe bord persista eroarea check engine , iar pe tester aparea o eroare de la bujii ( din pacate nu am facut o poza si nu imi amintesc codul de eroare)

IMG_9667.jpeg

IMG_0170.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidiustefanescu

Salut

Ieri am schimbat a doua bujie , nr 3 cu parte electrica in cap si cu codul cel nou , ce crezi azi iar a aparut erorea

Eu zic mai intai sa vezi daca nu problema este din alta parte si mai verifica daca ai presiune cand scoti capacul pe unde bagi ulei 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!