Jump to content

Arunca apa din vasul de expansiune


Horatiuuu
 Share

Postare recomandată

Si eu am o problema la Passatul meu tot B8 2.0tdi 190cai cod motor DDAA imi arunca apa afara din vas mers normal prin oras arunca mai putin cand merg pe autostrada imi arunca de raman fara apa in vas si mie se aprinde martorul de apa in bord ,am schimbat vasul de expansiune si tot asa face la deschiderea capacului cand raman fara apa creste nevel de antigel la loc.Masina in rest merge normal si apa nu mia crescut niciodata mai mult de 90 de grade distributia si pompa de apa am schimbato la 218mii si acuma masina are 230mii.Am mai verificat sa vad daca imi vine antigel pe furtunul de retur ce intra in vasul de expansiune si a venit cativa picuri si dupaia nu a mai venit deloc am si turat motorul si venea foarte foarte putin pe retur si dupaia deloc.Am facut si test co2 pt garnitura de chiulasa si nu am gaze in vas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!