Jump to content

Achiziție, configurare si timpi de așteptare (Tiguan III)


Andrei_72
 Share

Postare recomandată

Prezentul topic are ca subiect de discuție tot ce tine de achiziția noii generații de Tiguan (comenzi; preturi; opțiuni; termene de livrare etc.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

L-au listat in configurator zilele acestea, avem preturi pentru Romania. Deocamdata fara cutie manuala, 5 niveluri de echipare (Base, Life, Advance, Elegance si R-Line) si cu doar 2 optiuni de motor: 1.5 eTSI (130cp/150 cp) si 2.0 TDI (150cp/193 cp 4M). Pe Elegance si R-Line doar motorizarea diesel este disponibila, versiunea plug-in se lasa asteptata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Am configurat si eu un Tiguan Advanced 1.5 Tsi, 150 cp si as vrea să dau comanda însǎ nu mă hotarasc la un aspect: să iau jante de 19” sau să iau pachetul dinamic ( contine suspensie sport și direcție progresiva)? Acum masina e configurată cu jante de 18” iar diferenta până cele de 19” e aceeasi cu suma pentru pachetul dinamic.

Masina va fi folosită 75% urban și nu stiu cum se va impăca cu suspensia sport 🤔

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu aș merge pe direcție progresivă, jante mai mari se poate lua și în viitor 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pe Golf pachetul respectiv si merita din plin, dar nu merg mult in oras cu ea. Din punctul meu de vedere VW are suspensia standard prea moale, iar susensia sport o aduce acolo unde ar trebui. Acelasi lucru e valabil si la directie, orice imbunatatire e de dorit. Posibil ca trecerea de la 18 la 19 sa insemne si ea o rigidizare suplimentara, nu stiu dimensiunile anvelopelor, dar va arata mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!