Jump to content

Passat B6 2.0TDI BlueMotion MoccaBrown


christianspa

Postare recomandată

Bună seara, 

Posesor de 2 săptămâni. 

De vreo 8 luni am început căutarea unei mașini de familie,la început am scos de pe listă motoarele diesel,urmând rațiunea că mă voi complica cu probleme ale DPF,injectoare,turbo.

După multe seri pierdute pe internet și după multe forumuri multimarca răsfoite,am ajuns la concluzia că cerințelor mele ar corespunde cel mai bine un Passat,și văzând problemele specifice benzinarului,m-am hotărât să merg pe varianta diesel.Că  o fi bine,că o fi rău, rămâne de văzut..

După câteva mașini vizitate pe plan local,(o singură mașină se apropia de cerințele mele,însă vânzătorul nu a vrut nicicum să lase la preț ),mi-a atras atenția un anunț din Oradea.

Vânzătorul, prim proprietar în România din 12.2016,foarte amabil și deschis la negocieri,mi-a trimis o filmare cu mașina,și după 2 zile ne-am și întâlnit. 

Profitând de faptul că distribuția și uleiul trebuiau schimbate,plus că se schimba și anul,am achiziționat mașina la un preț foarte ok.

Ca prime impresii pozitive:

-Mașină spațioasă (vin după un Seat Cordoba).

-Dotări mai mut că decente,pentru anul 2009.

-Câteva mici urme de rugină, mașina provenind din Franța. 

-Istoric service aproape complet

Ca și minusuri:

-lipsă încălzirea în scaune. 

-deși vânzătorul susținea că e fabricație 2010 conform CI,prima înmatriculare este 09.2009.

-rigiditate pe spate datorită arcurilor noi schimbate recent de fostul proprietar. 

-trepidații sesizabile la viteză >100 km/h datorită unei genți lovite,sper ca acesta să fie motivul.

Revin zilele următoare cu lucrările care unele au fost făcute deja,altele urmează..

 

20231202_152355.jpg

20231202_152339.jpg

Modificat de christianspa
Link către comentariu
  • christianspa changed the title to Passat B6 2.0TDI BlueMotion MoccaBrown

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!