Jump to content

Stergator luneta - mufa prindere furtun apa


SwatKat
 Share

Postare recomandată

Am constatat azi dupa un drum prin Bucuresti ca aveam putina apa in portbagaj. Uitat mai atent, era mocheta de protectie de pe hayon uda. Am reusit sa desfac tot capacul ala si apa tasneste pe langa mufa de prindere de la motoras. Curge si normal, pe la stergator si camera de spate, insa curge si pe aici. Mufa aia se misca si apa curge pe la imbinarea ata incercuita (nu stiu daca de acolo se mai desface ceva dar acolo joaca cele 2 parti). Film aici: https://imgur.com/B8vnBnT

Si probabil trebuie schimbat tot motorasul?. Aveti in acest caz si vreo recomandare ca mai ales pe vremea asta mai foilosesc stergatorul de la luneta :) 

 

50A9BF6E-E309-44E7-8FAC-B4B950708913.jpeg

Modificat de SwatKat
adaugat link
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ETKA pompa apare fara mufa aceea, insa daca ai vrea sa cumperi doar mufa nu apare ca piesa de sine statatoare.

 

image.png.fc76a965325ff3249e6f023060fa7746.pngimage.png.184cce7156d3c942308eaaa24000b45d.png

 

Ce an este masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat piesa noua si instalat la garaj, mufa era de vina, garnitura avea joc si nu mai etansa. Piesa vine cu tot cu mufa aia montata, nu cred ca se poate declipsa si repara nimic. Are un arc care strange garnitura pe stut. Gandire de 2 bani... adica de profit pentru producator!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!