Jump to content

T5 Multivan 2011 problema caldura cabina


unchiu
 Share

Postare recomandată

Salutare.

Am modelul cu AC manual si am caldura numai daca numai daca potentiometrul de temperatura este pe maxim cald. La pozitii intermediare nu da caldura deloc. Ma puteti indruma unde sa caut problema?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in blocurile de masura pe AutoHvac, cu vcds ul, pozitii servomtor si senzorii de temperatura. Asta daca pe HI face cald bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20231016_140916.thumb.jpg.11597d2f39cd08c0a551e3eef4c56337.jpg20231016_140959.thumb.jpg.8712e9019399bcb656e6d9f05ba27e96.jpg20231016_141031.thumb.jpg.09b4156e7b34cc0bc47b2d80b69fdc1b.jpgMulțumesc Florin. Este cum ai scris, cand e pe HI baga caldura mare. Dar astazi, facand aceste teste mi se pare ca functioneaza aproape bine, imi vine sa plang, 2 ierni m-am chinuit, ba inghetat, ba transpirat. In vara am schimbat caloriferul din cabina, nu ajungea caldura la pasager, nu cred sa fi rezolvat asta problema.

 

Am facut 3 poze. La 18, 22 si 26 grade marcate pe panou. Senzorul de la picioare pare ca are valori prea mari, nu stiu ce sa zic despre cel central.

 

 

 

Modificat de unchiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt normale temperaturile afisate de senzori?

Am observat ca valoarea Temp flap actual value si Temperature door se modifica la cresterea temperaturii de la LO spre HI doar dupa trecerea prin punctul median 22 grade. Este normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

S-a rezolvat problema dupa inlocuirea senzorului de temperatura de la picioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!