Jump to content

Propunere - VWForum Tour


blu
 Share

Propunere - VWForum Tour  

114 voturi

  1. 1. 1. Ati participa turneu anual gen GumBall 3000 ?

    • Da
      98
    • Nu
      16
  2. 2. 2. Preferati varianta:

    • Plecare concurenti simultana
      68
    • Trip individual cu check point-uri
      28
    • Am votat NU la (1)
      18


Postare recomandată

Salut,

Vin cu o propunere... poate o transformam in realitate.

In fiecare an sa avem un turneu/trip/rally sa zicem..prin Europa

Ceva de aprox 5000km cu diferite check point-uri gen: fabrici din VAG; trasee F1 si nu numai.

Am atasat si o harta-propunere si am mai multe idei pe care le putem discuta in cazul in care se gasesc "entuziashti".

:D

Propunerea 1: In ziua X, dupa intense pregatiri, ne strangem si plecam pe un traseu stabilit.

Propunerea 2: Stabilim traseul si fiecare pleaca cand vrea, urmand sa confirme prin poze atingerea "check point-urilor"

Pentru mai multe despre gumball3000

sa vedem ce iese... :D

PS: orice feedback e util.... post-it!

Modificat de s_c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte faina idea, dar putine sanse de izbanda. nu reusim noi sa ne strangem mai mult de 30 de masini la o intalnire, dapoi sa facem 5000 km.

necesita sincronizari de concedii etc. costurile sint si ele mari.

eventual una prin romania, cand mai repara astia strazile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faina ideea...pacat de costuri..:D

Poate ca un astfel de traseu prin RO s-ar mai apropia de realitatile mioritice...sau poate o punem de o sponsorizare de la PoRo...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesanta ideea, dar realizabila doar atunci cand ne-or da banii afara din casa. Cum s-a zis si mai sus, e mai usor de facut in Romania, dar si aici trebuie alese doar zonele cu drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt Eu e clar 99% imposibila. poate doar cativa (2-3) sa realizeze. (principalul motiv pt care are loc Gunball e si situatia financiara a participantilor :) ) mai bine ne gandim pt Ro. e mai realizabil, si poate dura mai putin, nu e nevoie sa ne luam toti concedii concomitent.

dar ideea e super. mi-ar placea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No way!

La bugetele noastre.... :D

Multi dintre noi sunt familisti,etc.Nu ne putem compara cu participantii la Gumball,oameni excentrici si cu venituri superioare fata de ale noastre..

Totusi putem face un mars ,ceva de genul asta ,macar pentru reclama...(o "defilare") :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare idea, eu in vara asta oricum fac Buc->Hu->Au->Italia si retur same route :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zic ca este realizabil doar un tur in Romania. Greu va fi de gasit un grup cu interese comune; Poate pt. 10 din grup idealul in viata e sa stea noaptea tarziu sa bea bere :); pt. alti 10 sa faca excursii pe munte, pt. altii sa faca gratar; pt. altii.....etc; Mai sunt cei cu garda la sol de 5 cm pt. care drumurile forestiere din apuseni sunt :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok merci pt. reactii... :P

Eu zic ca o concluzie pana in acest moment ar fi:

1. Eveniment extern anual - dar fara plecare simultana; fiecare de capu' lui; ruta comuna.

sa fie un fel de traseul VWForum 200x... cu check pointuri la care concureti care vor participa

si vor face poze ;) pe care le vom pune intro rubrica "My car in ..."

2. Evenimet intern / parada gen raliul Snagov-Peles - dar cand? hai sa stabilim o data pt. ca ceva de genul asta trebuie organizat cat mai mishto. :P

;) Oricum pt. cei care pleaca prin vacante / locatii exotice si peisaje nebune.

Faceti si poze cool - de genul "Micutza mea cu ursul in padure ..."

:P Pt. ca acu-acu incepe...weekend fain tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e foarte buna... dar... oamenii? chiar si ptr RO nu cred ca s-ar gasi mai mult de 10 masini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super ideea.

Insa, si eu sunt de acord cu majoritatea, ca un tur al RO ar fi mult mai accesibil si mai binevenit pentru multi decat unul extern.

Legat de sponsori, putem discuta......

Eu unul, lucrez la o firma de asigurari "XXX" (fara nume deocamdata, dar este destul de cunoscuta pe piata romaneasca). Anyway, as putea face o intrebare legata de o sponsorizare.

Dar, sa stie toata lumea, ca una din probleme la sponsorizare, ar fi, existenta unei firme careia trebuie sa i se acorde sponsorizarea. Exista asa ceva pentru forum-ul nostru?

Keep in touch!!!

:blink:

:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu siguranta sunt "patroni" pe forum...eu unul am o micro..:blink:..sa curga banii :blink:

glumesc, evident...daca trebuie o firma, dragos e cel mai in masura, cred, sa o faca pe tcm...asta inseamna ca si tre' sa munceasca un pic cu organizarea..:blink:...

serios vorbind acum, incet incet se poate contura o actiune interesanta...ia imaginativa presa si televiziune, si noi defiland in caravana prin romania....asa ca doubleG, fa intrebarea si vedem ce iese..cred ca pentru o firma puternica de asigurari, ar fi o modalitate de promovare super ok...ca sa nu mai zic de dealerii VAG..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intentia este buna, dar greu de realizat. Mai pretabila, din punctul meu de vedere, este varianta 2 propusa de blu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

black_shadow

daca eram in USA ...la salariile, soselele si benzina lor :lol: era un DA raspicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macar de ne-am intalni toti membrii odata undeva si ar fi super tare treaba , in Buc. desigur sau alta locatie cu un platou f mare... cred ca mai realizabila ar fi asta si sa se stabileasca cu multe luni de zile inainte ca sa isi programeze lumea treburile...mama ce de broscute or sa vina... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor

La un traseu prin Romania ma bag cu siguranta, prin Europa insa nu cred ca avem vreo sansa.

Oricum, ar fi bine daca ar reusi cineva sa ridice mana si sa spuna eu ma ocup de organizarea acestui "eveniment", acesta este traseul, acestea sunt costurile, acesta este "premiul" .... :P

Noua romanilor nu este bine sa ni se dea prea multe optiuni - nu vom sti niciodata sa alegem bine si, mai mult, va dura o vesnicie sa facem cea mai proasta alegere posibila.

Dupa ce s-au pus pe masa toate aceste detalii, singura intrebare care trebuie pusa este cand!!!

(Sunt convins ca si pentru raspunsul la aceasta intrebare vom patimi...

In rest ....toate bune :huh:

Succese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pot sa ridic mana si sa spun ca ma ocup de organizare dar trebuie sa fie si doritori sau

cel mai simplu (pt. varianta RO) e sa o legam de intanirea de vara si asa avem ceva mai concret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:))

Pana la urma cum ramane?

O lipim de intalnirea de vara de la Lepsa? aici

Modificat de blu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bag si eu cu golfuletzul meu.....ca nu prea l-am plimbat decat pe rutele vaslui-iasi-bucuresti si iasi inapoi

poate ar vrea si el sa simta miros de autostrada :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru mine suna foarte interesant aceasta idee. Este foarte complicat dar realizabil. Ma gandesc deja cu un prieten la aceasta idee si anul acesta vor face un plan de bataie pentru 2007. Daca lucrurile merg bine, chiar vom pune in aplicare acest tur. European bineinteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...mama ce de broscute or sa vina... :P

cine stie poate chiar o sa vina :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sa inteleg ca abandonam si ideea asta ....!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e super... chiar daca realist vorbind bugetul minim/participat la o foarte foarte simpla estimare ar fi 2000-2500 euro la un calcul de aproximativ 5500 km parcursi si cca 10-12 zile de desfasurare.

In perspectiva e super!

Cred ca ar fi mai bine sa incercam una sau 2 editii de mini-GumBall in Romania... s-ar aduna experienta valoroasa pentru 'the real thing' pe 5000 de km.

P.S. la vot clar "DA" si "plecare simultana" e mai palpitant :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte buna idea. cred ca daca facem un traseu in RO, idea este 95% eralizabila. sunt convins ca ne-am strange mai mult de 10 persoane. de asemenea am putea primi sponsorizari din partea revistelor auto. cred ca s-ar gasi oameni sa sponsorizeze un eveniment de acest gen, mai ales ca dintre pasionatii vag sunt sigur si unii cu putere financiara mare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!