Jump to content

Discutii si Sfaturi - Porsche Macan S


Benjamin1
 Share

Postare recomandată

Salutare grup! 
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. De putin timp am achizitionat pentru sotie un Porsche Macan S (2020) - 60.000.km. Stiu ca atunci cand achizitionezi o masina este bine sa ii faci o revizie, insa am observat ca aceasta masina are 2 tipuri de revizii (intermediara si generala).
1. Presupun ca cel mai indicat ar fi sa ii fac direct o revizie generala. Aveti idee in ce ar consta aceasta revizie generala in cazul acestei masini? Sau eventual la ce ar trebui sa fiu atent? 
2. Imi recomandati sa merg de fiecare data la reprezentanta Porsche ? Sau cel putin prima data sa apelez la ei dupa care sa ma orientez spre alte service-uri? 

Va multumesc in avans! :)
 

Modificat de Benjamin1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@EEXCALADECatalin, i-am aprobat temporar colegului @Benjamin1postul, fiind în concediu, pe telefon mai greu cu mutatul într-un thread corect. 

 

După ce îl vezi/răspunzi dă-mi un report sa nu uit eu luni sa-l rezolv. 🍻

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Benjamin1

E musai sa-i faci o revizie ,recomand maxim 10.000 km /365 zile (ca sa nu ajungi sa umbli cu bidoanele de ulei dupa tine ,daca e 2.0 )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@EEXCALADE, iti multumesc frumos pentru recomandare. Imi este de mare folos! Cat despre thread, imi cer scuze!  Am cautat unul potrivit insa nu am gasit si din acest motiv am ales sa scriu aici deoarece am vazut ca persoanele implicate chiar pareau in cunostinta de cauza.
👍

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca l ai pe posesorul masinii din topic langa tine, nu mai bine ii vizitezi garajul?

 

S-ar putea sa fie mai bine ca la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@Benjamin1 @EEXCALADE continuati aici eventualele discutii pe tema masinii Porsche Macan, ca sa nu poluam inutil topicul masinii lui Catalin.

 

In functie de amploarea lor, vom splitui/crea alte threaduri/sectiuni.

 

Multumesc,

R.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!