Jump to content

T5.1 motor defect


4septembrie
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor. Al meu 2.0 bitdi/2011 a decis să nu mai funcționeze. Am codul motor cfca și sunt în căutare de un nou motor. A mai schimbat cineva motorul, care sunt compatibile? Știam ceva de Amarok, tot 2.0bitdi care nu ar avea problema cu consumul de ulei și nici cu EGR care se macină și ajunge in motor, dar nu știu exact ce cod de motor de Amarok ar fi compatibil, am găsit ceva CDCA, oare merge fara modificări? Sau parca doar cu Baia de ulei schimbate? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu pe cineva care repara cu succes acest motor,omul este in Roznov jud Neamt

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poți să-mi dai datele de contact? Mulțumesc

On 7/1/2023 at 1:16 PM, maricim said:

Stiu pe cineva care repara cu succes acest motor,omul este in Roznov jud Neamt

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/9/2023 at 10:25 PM, 4septembrie said:

Poți să-mi dai datele de contact? Mulțumesc

 

da,se numeste Cristi Grigorcea,tel 0722881796 sau 0741457010 spune i ca ai numarul de la Mihai Marici din Bucuresti cu Multivanul maro 4 x4 CFCA,daca mai ai nevoie de ceva suna-ma la 0722327456

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut tuturor, eu am schimbat motorul pe transporter cu unul nou adus din Germania . Nu recomand sa pui SH din mai multe motive: in primul rand nu stii istoricul si cati km are, si al doilea rand vei păți la fel ca si cu motorul actual..Eu am pus motor nou si am anulat RACITORUL DE GAZE cu EGR-ul . Eu am schimbat intercoolerul si am pus un răcitor de ulei suplimentar. Motorul merge super si nu consuma gram de ulei, o placere la condus. Stiu care au deja peste 150000km făcuți cu motor nou ca si mine si nu consuma ulei , racitorul de ulei este problema , se descompune si ajunge in motor.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!