Jump to content

Curea pompa injectie 2.4


valentinG
 Share

Postare recomandată

Va salut, imi pare rau ca deschid un topic nou pentru aceasta postare, am cautat tot forumul, am folosit si funcția de search, am cautat si pe google. Mi s a rupt cureaua de la pompa de injectie din mers, am luat alta curea, dar nu reusesc sa pun pompa de injectie la punct , masina in cauza este un t4 motor 2.4 cod motor aab din 2000,am găsit aici pe forum niste schițe din autodata, dar nu stiu unde sa pun semnul de pe fulia pompei de injecție. Orice sfat este bine venit. Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@valentinG

Dacă nu ai rezolvat, ai mai jos documentaţia pentru montarea celor două curele. Pentru cea de la pompă cred că îţi trebuie şi dispozitivul ăla cu ceas comparator

1.Removing.installing and tensioning camshaft toothed belt.pdf

2.Removing.installing and tensioning injection pump toothed belt.pdf

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mulțumesc mult, nu am rezolvat, eu o tin  ca masina de rezerva si nu m am grabit sa o repar pentru ca nu am avut o schema exacta, locuiesc si la tara si nu am nici service prin apropiere. Mulțumesc mult inca o data! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!