Jump to content

Legatura buton de pe bord- neon


dinodish
 Share

Postare recomandată

Din cate am vazut la golful meu la spoiler este pusa o placa metalica ... daca dau placa metalica jos pot pune un neon acolo ,problema este cum pot sa leg neonul sa ajunga la un buton de pe bord ,la unul dintre butoanele gen avariile ,incalzire geamuri esp etc am 4 locuri libere la care pot lega,pot face asta ? daca da pe unde duc cablul?cum ajung in spate la bord la buton ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune un buton special, mai ales ca exista unul cu un icon de bec (pentru cupola taxi) -- da un Search, am pus mai demult poze si partnumbers.

Intre bord si compartimentul motor, in zona pedalelor, exista un orificiu mic acoperit de un dop de cauciuc, prin care poti trage fire. Tot pe acolo se trag si firele pentru instrumente suplimentare, gen Boost Gauge etc.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la podea jos, deasupra pedalei de ambreiaj, iese un snop de fire, prinse intr-un manson de cauciuc. daca bagi o sarma din interior spre exterior, ai sa poti localiza pe unde iese, si tot de aceea sarma vei lega firul care alimenteaza neonul... de acolo e usor sa-l duci la bord capatul ramas in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

eu vreau sa pun un neon in bara din fatza la radiator ca in 2 fast 2 furios :) cum avea la EVO... si nu stiu ce culoare.. sa pun care sa fie si legala sa zicem... dar faza e ca vreau sa il leg la stopul de ceatza cand trag de switch sa se aprinda cum ma leg ?

Modificat de SorinB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ai de gand sa mergi cu luminile de ceata aprinse in tot timpul acela ? :Driver:

Stiam ca singura culoare legala este galbenul, si doar pe lateralele masinii.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu am proiectiare :Driver: si de asta vreau sa il pun pe switch, ca sa nu merg tot timpul cu el aprins, doar la ocazii speciale :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar in spate ai stop de ceata, si din cate am vazut, mai cautai sa pui unul. O sa ii nenorocesti pe cei din spatele tau :blink:...

PS: Poti sa pui un switch pe coloana volanului, ca e destul loc, si e si discret. Si nu mai depinzi de comutatorul de lumini. Sau de ceata.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa e :blink: dar cred ca renutz la faza cu al doile stop ca am vazut cum e in trafic... :lol: si e super nasol se poate confunda cu stopul de frana..si poate ma trezesc cu vre'un trabantist in portbagaj :P la asta m'am gandit sa mai pun unul... dar prefer tot din seitchul principal :lol: nu prea imi place sa aduc modificari care schimba aspectul de fabrica... si tuningul sa fie discret.. adica pleoape si grila.. si niste spoilere discrete..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma switch-ul ramane pe coloana de directie ? Sau renunti si la neoane ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aduc un fir de la stopul de ceatza pana in fatza si am rezolvat problema :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt de acord cu ceea ce faci. O sa fii nevoit sa folosesti mereu stopul de ceata cand folosesti neonul. Si nu cred ca il folosesti doar pe ceata, sau doar in timpul zilei; oricum ii incomodezi pe cei din spate. Nu e mai simplu si mai corect sa montezi un switch separat ? Sau sa urmezi sfatul lui alexrosiu ? Si o sa scapi si de un buton "orb" de pe consola centrala :).

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry....am toate butoanele... ca am si ESP si scaunele incalzite.. si de asta nu vreau, nu am unde... ca sa ma apuc sa tai din bord :) nu prea cred.... ca asa cumparam un buton de taxi si era ok... si de asta singura solutie mi s'a parut sa il leg la becul de ceatza.... si nu cred ca am sa incomodez chiar asa tare :D

Modificat de SorinB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu sunt de acord, dar macar sa ne arati si noua ce iese. Vreau sa vad ce culoare alegi :).

Am cautat poze, dar nu am gasit nici un Golf 4 cu neone in spoiler, pentru radiator.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!