Jump to content

Probleme turație (da in nas), 1.6 FSI


Eberhardt Adrian
 Share

Postare recomandată

Eberhardt Adrian

Salut . Sunt nou pe acest forum , am un golf 5 din 2004 motor 1.6 fsi BAG .As  dorii dacă se poate ,sa ma ajute cineva in legătura cu următoarea problema . In mers mașina da in nas , adică turometrul se duce ca si cand mașina este oprită iar imediat indica turația motorului . Sa zic ca da in nas . Nu imi

face tot timpul așa . La un drum de 500 km făcuți intr-o zi , mi-a dat o si gura data in nas . Poate sa mai confruntat cineva cu problema asta si ma poate ajuta si pe mine cu un sfat . Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se simte şi fizic (adică se simte ca o întrerupere în funcţionarea motorului) sau problema este numai vizuală?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • lupo_bv changed the title to Probleme turație (da in nas), 1.6 FSI
Eberhardt Adrian

Salut . Am observat ca in spate la evacuare se aude ca și când nu ar merge in toate cele 4 pistoane 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eberhardt Adrian

Iar problema asta nu este tot timpul 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil că se întrerupe comunicaţia cu senzorul de turaţie al motorului (G28) şi din cauza asta motorul dă să se oprească. Eu zic să mergi să faci o diagnoză să vezi ce erori ai stocate pe ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eberhardt Adrian

O sa merg sa fac o diagnoza . Vineri plec la un drum întins sper sa nu îmi dea in nas .merci , revin cu un update

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Eberhardt Adrian

Salut . Am fost cu mașina la diagnoza , iar singura problema care a dat-o , a fost clapeta de acceleratie ca nu a fost calibrata . A fost data jos pentru a fii curățata iar mecanicul când a montat-o la loc, a uitat sa o calibreze . După ce a calibrat-o , am plecat , iar in 3 km iar mi-a dat in nas si la semafor mi sa oprit de 2 ori . Posibil totuși sa fie senzorul de turație (G28) chiar dacă nu îl da pe tester . Aștept un răspuns din partea voastră . Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!