Jump to content

Retrofit volan cu comenzi


DragusPatrick
 Share

Postare recomandată

DragusPatrick

Salutare.

 

Dețin un polo 6r confortline cu volanul din spună și as dori sa ii pun un volan din piele și eventual cu comenzi.

 

Airbagul de pe volanul acesta se potrivește pe vreun alt volan? Am înțeles ca pe cele de pe scirocco s-ar potrivi dar nu sunt 100% sigur.

993AB0B4-90EB-4E09-8468-7629938F7519.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe volanele tesite, de R si GTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragusPatrick

M-am uitat și sunt destul de scumpe. În cazul asta îmi convine sa iau alt tip de volan cu tot cu airbag :))

Totusi ai idee dacă pe acest volan se pot monta comenzi? Am văzut și module de comenzi separate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Nu iese frumos.....sa il scobesti, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nope, airbagul pe care il ai se potriveste doar pe volanele rotunde. Cele tesite au prinderile altfel... Tried it myself 😂

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
DragusPatrick

Dar dacă as monta un volan care sa aibe comenzi doar pe partea stânga, implica și ceva fire noi de tras?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie trase aceleasi fire, ca la comenzile complete.  Trebuie ca bcm ul tau sa suporte volan multifuncțional 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 6/22/2023 at 7:15 AM, F l o r i n said:

Da, trebuie trase aceleasi fire, ca la comenzile complete.  Trebuie ca bcm ul tau sa suporte volan multifuncțional 

si eu am aceeasi situatie, pentru retrofit e nevoie de spirala schimbata? sau doar volan cu comenzi pe partea stanga si cablaj.

seria mea este WVWZZZ6RZAY164165 si donatorul cu comenzi are 153214.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are treaba spira volan, la acest model. Bcm ul are treaba, sa suporte comenzi volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!