Jump to content

Demontare panel usa portbagaj


slz
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,
Am o Fabia Monte Carlo din 2018 si vreau sa demontez panelul de la usa portbagajului ca sa montez o camera de spate.
Daca cineva a mai facut asta, va rog cateva hint-uri, nu vreau sa sparg vreau plastic sau sa stric in vreun fel aspectul panelului.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, 

 

La Fabia 3, 2016 in sus, e la fel panelul portbagaj si e foarte simplu de dat jos, sunt cateva cleme pe margini unde trebuie sa nu fortezi si cam aia e tot, sunt si cateva suruburi ce le identifici usor, zona maner,etc

 

Acelasi proces am facut si eu cand am montat camera 360* FishEye pe oglinda retrovizoare.

Recomand sa montezi camera pe maner portbagaj sau AM normala dar nu cea mai ieftina dp piata, in special alea cu leduri si reglabile.

 

Pe interior izolezi cu terasol sau vaselina lichida/spray pt evitare rugina pe viitor, Fabia 3 mai ales break ii place rugina la iluminat nr inmatriculare/maner.

Chiar daca rupi cateva cleme sunt de cumparat la pret decent pt inlocuire sau daca mergi intr-un service profi sau in cazul tau daca esti din capitala , poti apela linistit la Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!