Jump to content

Aburire faruri


aden
 Share

Postare recomandată

Salutare,

 

A mai avut cineva problema cu aburitul farurilor la B8? De doua zile am observat ca mi se aburesc - pana acum parca nu observasem asta.

Am atasat si niste poze.

1.jpg

2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut! Nu te stresa prea tare cu ele, decât dacă începi sa ai efectiv stropi de apă in faruri. E o problema destul de comuna asta pe tehnologia led, deoarece funcționează la o temperatura joasă și implicit nu emana caldura prea multă. Ca idee poți verifica sa fie așezate bine căpăcelele de cauciuc ale farurilor, posibil sa îți tragă umezeala pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

Am patit si eu acelasi lucru dupa unele spalari - exact in aceeasi zona a farurilor.

Am observat ca se intampla deobicei cand merg la spalatorie si fie e foarte rece afara (-10 sau mai putin) sau vara cand e foarte cald afara.

Probabil e datorita diferentei de temperatura fata de apa cu care este spalata masina (interior vs exterior far) si apare condensul respectiv.

 

Nu mi-am facut griji fiindca dispare repede. Si nici nu tin minte sa fi aparut in alte situatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!