Jump to content

Naviagatie rns510 nu vede locatia precisă


opleistul23
 Share

Postare recomandată

Am schimbat antena la navigatia din semnatura, am resetat sistemul si tot eronat imi arata localizarea gps.

 

Are 2 antene? Pe frecvente diferite ? Ca are si in spate codita aceea de rechin.

 

 

Screenshot_20221125-163818_Gallery.jpg

Screenshot_20221125-165208_Gallery.jpg

Modificat de opleistul23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gps..una singura, in antena de pe plafon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-o pot monta pe asta, nu? Nu sunt pe aceleasi frecvente sau doar OE merge pe RNS ? 

 

Din dezmembrari pot pune oricare, doar mufa sa fie acelasi tip, golf 5, touran, b6, tiguan ?

 

Erori pe canalul 37 nu am, cel dedicat antenei radio, daca e antena dusa, nu e musai sa apara eroare, nu? Practic mie imi vede locatia curenta la 200 km departare

Modificat de opleistul23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba o poti monta. Merge la acesta platforma, sa montezi o antena aftermarket,  de genul celei expuse de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat-o in spatele casetofonului si tot asa nu-mi vede satelitii.

Nu e acelasi lucru ? Are mufa identica in spatele rns-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate antena GPS pe bord si asteapta 10-15 minute. O sa gaseasca satelitii apoi o poti ascunde in compartimentul din dreapta torpedoului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi cu ea un pic....nu o sa mearga instant, prima oara, pana gaseste satelitii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar e ok sa o bag direct in spatele aparatului fara sa o mai decuplez pe cea de pe cupolă ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum o poti conecta pe acesta la unitate, fara sa o deconectectezi pe cea de pe plafon? Cand scoti mufa albastra de pe unitate....nu mai culege info de la acesta. Ai conectat-o pe cea aftermarket....si gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!