Jump to content

Pareri si/sau sfaturi achizitie Kamiq


Dan_316i
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Topic adresat celor care deja detin un Kamiq si vor sa impartaseasca detalii despre masina lor, dar si celor care au avut unele experiente kamiciene si vor sa le povesteasca.

 

Personal sunt in cautarea de informatii(pret, consum, punte forte, puncte sensibile, detalii generale) care sa fie folositoare in luarea deciziei ce tine de achizitia unui Kamiq.

 

 

Modificat de Dan_316i
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Depinde ce motor si ce cutie de viteze vrei! Daca iti iei 1.0 TSI si cutie DSG vei avea consum f mare in oras, pe drumurile nationale si seara cand nu e aglomerat , va fi ok!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Kamiq2022AAnotworking

Salut, detin un Kamiq 1.5 TSI DSG Style din august 2022, am parcurs 8300 km pana acum. Masina e ok. Nu am configurat-o eu, ar fi trebuit sa astept un an, asa ca am luat una de pe stoc. Minusurile ar fi: 

-scaunele nu s cele mai comode si transpir imediat pe ele

-portbagajul e cam mic

-as opta pt niste boxe mai performante

-ce ma deranjeaza cel mai tare e faptul ca mi-am cumparat un Samsung S23Ultra care nu este compatibil cu versiunea de Android Auto. Le-am scris celor de la Skoda iar raspunsul lor a fost ca masina mea a fost "manufactured much earlier". Daca la o masina de 30K EUR cu o vechime de 1 an vii cu raspunsul asta ... eu unul sunt dezamagit profund ...
Cat despre MirrorLink: https://carconnectivity.org/mirrorlink-operations-sunsetting-by-september-30-2023/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

îmi poți spune te rog acest motor în acte e văzut ca mild hybrid sau normal?întreb pentru ca motorul de 2000 în acte e mild hybrid deși tehnic el nu prea e.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In gama Skoda masinile mild hybrid sunt marcate cu "e-TEC". Daca e mentionat undeva "e-TEC", atunci e mild hybrid, altfel cel mai probabil nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!