Jump to content

Vibratii 1,6 DSG


andutzel
 Share

Postare recomandată

Salut, la B8 1,6 DSG dq200. Aveam vibratii puternice pe loc plus la schimbarea vitezelor, astfel ca am înlocuit volant și ambreiaje. După schimbarea lor situația s-a îmbunătățit drastic însă a rămas o Vibrație. In momentul in care stau le pe loc in drive e liniște, cum ridic piciorul puțin de pe frâna (nu complet) și mașina se turează la 900-1000 rpm pentru a pregăti plecarea de pe loc începe o vibratie care se menține pana încep sa calc accelerația, după care nu se simte absolut nimic.

 

Doar in intervalul ăla de 950-1000 rpm se simte, in drive cu piciorul călcat puțin pe frâna cât sa nu plece de pe loc singura. 
M-am gândit la tampoane motor însă la relanti nu se simte nici o vibratie… Păreri?
 

 

Modificat de andutzel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.6 TDI are cutie DQ200, nu DQ250 ... Postul ar trebui mutat in aria corespunzatoare 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.De ce as posta in topicul dq200 atat timp cat vibratia poate fi si de la alte componente, de asta am si specificat ca s-au inlocuit ambreiaje si volant ca sa eliminam primele ipoteze...

2. Poti adauga ceva constructiv la ceea ce am postat eu?

Modificat de andutzel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am adaugat, e DQ200, nu DQ250 😛.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!