Jump to content

suport cutie viteze


fox6200
 Share

Postare recomandată

Va salut.La masina din semnatura am avut martor check engine aprins am fost service au schimbat bujiile,totul ok dar cand am fost sa ridic masina mi-au zis ca mai e o problema.Suport(tampon) cutie viteze stanga e uzat si trebuie schimbat(recunosc service-ul nu e de prea mare incredere).M-am interesat eu pe net(ei au zis ca nu gasesc)dar eu am gasit la un  magazin online si mi-au zis a au pe stoc Lagar transmisie stanga cutie de viteze.E una si aceeasi?Sau trebuie sa merg la alt service?Sa nu cumpar alta piesaLa mecanicul meu nu pot apela fiindca e in concediu si nu are semnal la tel.Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul 1K0199262AJ-suport motor dinspre distributie a ajuns la 1K0199262J, 1K0199555L- suport motor dinspre cutia de viteze, sa cumperi si suruburile pozitiile 9, 8 ,15, respectiv 23, 18 pentru suportul motor cutiei de viteza. Sunt filme de youtube, ele au o margine (dreptunghiulara) de cauciuc si daca atinge partea inferioara metalica a suportului, se vede urma lasata, atunci se schimba. 

199-020.pdf

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ptr.raspuns.Din pacate nici dupa schimbarea bujiilor martorul nu a disparut (cod P0303).Un ,,nene,,de la service a zis ca la cilindrul 3 a gasit bujia plina de ulei.Ca si variante a zis ca ar fi sa schmbe garnitura de la motor sau in cel mai rau  caz segmentare etc(m-a luat cu durere de cap cand am auzit).Masina trage f.greu si tremura la relanti.Ma duc maine la alt service sa aflu si parerea lor.Motorul are 200.000 km.si periodic (odata la 3 luni) ii bag benzina de 100 de la MOL.Orice sfat e binevenit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!