Jump to content

Recomandare Service DSG - schimb ulei - Bucuresti?

cata01
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Masina: Passat B7.

Aveti ceva recomandari unde sa schimb uleiul la cutie DSG, la un pret rezonabil?

La reprezentanta VW am intrebat, este exagerat de scumpa manopera.

Uleiul il pot cumpara eu separarat, sau daca are ulei de calitate (original) service-ul, e ok si asa.

Daca ar fi si undeva in zona de nord, sau est a Bucurestiului, ar fi excelent.

Tks!

Edited by cata01

Iulian201022

salutare, Detin un Passat b6 cod motor CBAB cu cutie DSG DQ250- LQV,  cutia da socuri la introducerea in Drive si uneori intra intarziat in Revers, am schimbat uleiul pe original si problema persista sau schimbat tampotane cutie motor verificat planetare sunt ok, am facut verificari cu VAGCOM fara gram de eroare pe cutie singura valoare mare gasita cu vagcom este pe Canalul 015 Gear selector,  gear selector 1-3 --3008,  gear selector 2-4 --1088,  gear selector 5-N --1970,   gear selector 6-R --1965,  toate au valori mari fata de normal, valori normale gear selector 1-3 -- maxim 1023, gear selector 2-4 -- maxim 1023,  gear selector 5-N -- maxim 1023,  gear selector 6-R -- maxim 1023,  ajutor help 

Multumesc in avans

Cu stima

On 6/18/2022 at 3:06 PM, cata01 said:

Salutare,

Masina: Passat B7.

Aveti ceva recomandari unde sa schimb uleiul la cutie DSG, la un pret rezonabil?

La reprezentanta VW am intrebat, este exagerat de scumpa manopera.

Uleiul il pot cumpara eu separarat, sau daca are ulei de calitate (original) service-ul, e ok si asa.

Daca ar fi si undeva in zona de nord, sau est a Bucurestiului, ar fi excelent.

Tks!

Am mai solicitat oferte de la reprezentantele din Bucuresti, de fapt problema ar fi ca materiale (uleiul, filtru etc) sunt mult la scumpe la ei, decat daca le iau separat din alt magazin (tot originale VW). Si daca ma duc eu cu "piesele" e manopera mai scumpa.

Aveti alte recomandari inafara de reprezentante VW?

Merci!