Jump to content

Chedere - Probleme & Discutii (Golf VIII)


AndreiSergiu1991
 Share

Postare recomandată

am vazut masini in situatia asta.

freaca usa/chederul, regleaza balamalele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culmea eeste ca nu freaca nimic la prima vedere. Am impresia ca acele urme vin de la faptul ca toata caroseria flexeaza cand mergi pe drumurile patriei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare dragilor, discutie halucinanta cu service astazi.

Da, veniti si lasati masina, dar mai pe toamna ca acum nu putem - suntem ocupati, stiti sunt si concedii....O sa va revopsim suprafata afectata. Pai bine, dar remediere ? Fabrica nu ne-a dat nicio varianta de remediere asa ca revopsim si vedem daca mai apare.

 

"Daca mai apare" .....  Insanity is doing the same thing over and over and expecting different results.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu mai stiu exact daca s-a mai discutat, dar aici la topicul cu usi cred ca e potrivit.

 

A mai observat cineva ca atunci cand ai ambele usi deschise de pe o laterala, si inchizi doar usa din fata, zgomotul produs este... cum sa il descriu mai bine ... ca atunci cand inchizi capacul la pubela de gunoi ? :) Ma intreb daca nu cumva inginerii s-au gandit ca nu o sa observam acest aspect .... Pare o problema din design-ul masinii, ca partea de sus a usii din fata nu mai are in ce sa se opreasca atunci cand se inchide (pt ca cealalta usa este deschisa) si flambeaza zgomotos partea aceea... este amuzant de fiecare data cand se intampla... :)  

Modificat de titan_polo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

titan_polo  incearca acelasi lucru cu geamurile coborate.  Capac de tomberon din ala de tabla de prin anii 90 :)))

Acum mai in gluma mai in serios, am mai deschis usile pe spate cred ca de maxim 10-15 ori de la postarea anterioara.   Suprafata unde freaca a ajuns la stratul de protectie (este alb - nu mai este vopsea). Astept noiembrie cand s-ar apropia 12 luni pentru ca insist sa ii fac o revizie cu filtre si ulei, si daca tot o sa ramana acolo - sa o si repare (revopseasca).

In plus am auzit la radio shantz  ca pe 9 septembrie VW a dat o "circulara" cu un recall legat de software. Nu stiu sa va spun mai multe detalii, pe ce unitati, ce inseamna, ce si cum, dar aflu si revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

I s-a mai intamplat cuiva sa i se desprinda grila din zona stergatoarelor la imbinarea cu parbrizul? La mine s-a desprins in mai multe locuri, era in valuri, am incercat sa il imping inapoi dar in unele locuri se desprinde la loc.. La unul din capete (stanga)nu reusesc sa il imping de loc, de ca si cum nu e aliniat cum trebuie, in dreapta a intrat perfect. E normal asa ceva dupa cateva luni? Aveti idee care ar fi cauza si cum as putea rezolva? Ma gandesc o fi de la caldura dar totusi ar trebui sa fie prinsa in niste clipsuri. Multumesc.

IMG_1602.jpeg

IMG_1601.jpeg

Modificat de shingouki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!