Jump to content

AFR Polo 1.4 TDI 2015


Marius T
 Share

Postare recomandată

Salutare! Am rugamintea ca un posesor de Polo 1.4 TDI Euro 6 (motorul in 3 cilindri) sa imi spuna daca a masurat concentratia AFR (Aer Fuel Ratio), adica amestecul aer-carburant. Eu am facut aceasta masuratoare cu un dispozitiv bluetooth conectat la CAN si imi da cu virgula, ca sa spun asa... Nu afisez acum valoarea citita pt ca nu vreau sa influentez. Rog sa raspunda cineva care a facut acest test, nu ma intereseaza care este valoarea CARE AR TREBUI sa fie intrucat stiu asta.

 

Ori, vreun posesor de Polo cu aceste caracteristici, din Bucuresti, care sa imi permita sa fac masuratoarea pe masina dumnealui - dureaza 1 minut.

 

Multam anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E valabil si pentru alte motorizari. Multe softuri conectate prin bluetooth CAN au formule de calcul eronate pentru consumul de combustibil (e si cazul meu). Din acest motiv si raportul air/fuel este in balarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 22 ore, florilar1 a scris:

E valabil si pentru alte motorizari. Multe softuri conectate prin bluetooth CAN au formule de calcul eronate pentru consumul de combustibil (e si cazul meu). Din acest motiv si raportul air/fuel este in balarii.

Ma refer strict la aceeasi motorizare, ca la masina mea. Tocmai pentru a inlatura orice dubii legate de configuratie, cilindree, kw, etc, etc, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!