Jump to content

Probleme butuc usa fata șofer


florin79
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Am o problema cu butucul de la usa in sensul ca nu pot să-l mai pun la loc.

L-am dat jos pentru a-l debloca , l-am rezolvat funcționează bine,dar când să-l pun pe mașina mi-a căzut ceva in usa,cred ca de la șurubul de strângere a butucului.Nu înțeleg cum era prins,ca șurubul îl mai am dar a căzut ceva in usa, vreau sa demontez usa si să-l caut,dar am căutat si nu găsesc nici o poza cu modelul acesta de mașina.La demontare la ce sa fiu atent ca are si chestia cu lăsatul geamului când deschid usa.

Mulțumesc 

image.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-a cazut inelul care fixeaza butucul.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc 

complicata treaba😃

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Jos fata de usa, jos maner interior, asamblat/montat inelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 5/24/2022 at 9:02 PM, florin79 said:

Salutare!

Am o problema cu butucul de la usa in sensul ca nu pot să-l mai pun la loc.

L-am dat jos pentru a-l debloca , l-am rezolvat funcționează bine,dar când să-l pun pe mașina mi-a căzut ceva in usa,cred ca de la șurubul de strângere a butucului.Nu înțeleg cum era prins,ca șurubul îl mai am dar a căzut ceva in usa, vreau sa demontez usa si să-l caut,dar am căutat si nu găsesc nici o poza cu modelul acesta de mașina.La demontare la ce sa fiu atent ca are si chestia cu lăsatul geamului când deschid usa.

Mulțumesc 

image.jpg

Salutare Florin. Cum, cu ce ai reusit sa caureti butucul? Si butucul meu e blocat, chiar azi l-am scos de pe masina. L-am dat cu WD 40 din belsug, dar nimic...
Observ ca e capsat...si nu pot sa-l "despart" in doua si sa-i scot si curat componentele din interior.


Multumesc anticipat. 

 

PS: Daca nu reusesc sa-l deblochez, o solutie de avarie gasita de mine ar fi sa....iau de la dezmembrari alt butuc + cheie. Vedeti alte rezolvari?

WhatsApp Image 2023-11-17 at 00.14.20.jpeg

Modificat de Silviu91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!