Jump to content

Sunet ciudat la mersul in marsarlier


realman_ro
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor. Azi am constatat ca la mersul cu spatele (cand vreau sa parchez) masina mea scoate un sunet ciudat. As descrie sunetul ca si o frecare a doua bucati de fier. Pe bord nu am nici un martor aprins, in rest masina functioneaza in parametri. A mai intampinat cineva astfel de problema? Mentionez ca masina am primito joi si de atunci am facut aprox. 200 km. Inainte de asta masina a stat in parcul de unde am achizitionato din Germania o perioada mai lunga de timp. Va multumesc anticipat penttru eventualele sfaturi pana voi ajunge cu ea in service.

Modificat de realman_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • realman_ro changed the title to Sunet ciudat la mersul in marsarlier

Sunet de unde? De la roti, de la motor, de sub masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunet-ul vine din partea din spate a masinii dar nu imi dau seama de la ce poate fii. Voi incerca sa fac o filmare cu sunet-ul respectiv si il voi posta aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil e de la roti. Si tinand cont ca apare in marsarier, deci la viteza mica, ar trebui sa poata fi replicat suspendand cate o roata si invartind'o spre inapoi. Nu am apucat sa verific la Ateca, dar daca pe spate sunt culise, nu e exclus ca una sa fie intepenita si sa ramana un pic stramba placuta, agatand pe disc doar la marsarier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!