Jump to content

Am reusit in sfarsit!


gynel

Postare recomandată

Gataaaaa!!

Sunt posesorul unui Audi A4 1.9 TDI 09.2004 Multitronic, NaviPlus, si altele:)

Masina am luat-o de la Mahag din Munchen pret initial 20.900, dupa negocieri 20.800 si mi-au facut ei actele deci ~ 20.550 pret final cu T.V.A. returnabil. Cei de la Mahag nu dau inapoi nimic din TVA pe loc. Totul se da dupa ce prezinti hartia stampilata la vama ungara.

Avea 63.371 Km si este impecabila.

Tipul de la Autohouse vorbea romaneste fiind plecat de 20 ani cu parintii in Germania si casatorit cu o romanca.

Am plecat cu un microbuz 8+1 iar in Austria la vama ne-au cerut ,,taxa de romani'' 200 Euro pentru tranzit cu microbuz mai mare de 6+1. Bineinteles ca la ora 02.30 cand am ajuns noi in vama nu aveai unde plati taxa ( totul fiind inchis ) asa ca am luat-o prin Cehia si Slovacia.

Am plecat Duminica dimineata si ne-am intors Sambata noaptea, la Mahag actele dureaza doua zile, si am mai asteptat pe cineva cu un VW LT 4.5 Tone.

Link către comentariu

Am nevoie de ajutor. Cum activez TV si DVD??

Multumesc.

Este NavigationPlus MMI RNS-E.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea, dar niste poze nu ar fi bune?

Link către comentariu

Felicitari! E B7?

Am mutat topic-ul la "Masina mea"; te rog frumos sa nu deschizi discutii tehnice aici. Pentru orice subiecte in afara de prezentare generala, te rog sa cauti pe forum, sa postezi in topic-uri existente sau, daca nu gasesti ceva relevant, sa deschizi topic-uri noi.

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Felicitari! E B7?

Am mutat topic-ul la "Masina mea"; te rog frumos sa nu deschizi discutii tehnice aici. Pentru orice subiecte in afara de prezentare generala, te rog sa cauti pe forum, sa postezi in topic-uri existente sau, daca nu gasesti ceva relevant, sa deschizi topic-uri noi.

Nu, e B6. Nu imi place B7. Erau si B7 la alte autohouse-uri la 22.600 fara TVA inapoi.

Modificat de gynel
Link către comentariu

ca sa fiu rau e ironic cum ai ajuns la audi cu un avatar bmw.( kidding) Oricum alegerea e mai mult decat inteleapta, audi-ul mi se pare ca este ca interior peste ceea ce ofera bmw-ul (mai ales fata de 3-ar-ul nou)

Link către comentariu

Felicitari! Si eu mi-am luat tot A4 B6 acum 2 luni si sunt f. f. multumit de el! Pune si tu niste poze. Ce dotari mai ai pe el ? Ce motor ?

Link către comentariu

Felicitari de achizitie & sigur nu vezi fi dezamagit. Masina din semnatura este luata tot de la Mahag si nu a avut nici o problema. La fel si in cazul unui Passat mai vechi care a mers fara nici cel mai mic defect. Este un dealer foarte serios si au numai masini bune.

Asteptam poze :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Felicitari de achizitie & sigur nu vezi fi dezamagit. Masina din semnatura este luata tot de la Mahag si nu a avut nici o problema. La fel si in cazul unui Passat mai vechi care a mers fara nici cel mai mic defect. Este un dealer foarte serios si au numai masini bune.

Asteptam poze :D

Multumesc, acum pozele......

Modificat de gynel
Link către comentariu

F. faina! Ai si tunerul TV la Navi ? K eu nu-l am ;)

Modificat de Airscape
Link către comentariu
Publicat (modificat)
F. faina! Ai si tunerul TV la Navi ? K eu nu-l am :)

Nu nu il am. Studiez problema acum pe net.

Masina este din sept 2004 dar in cartea de identitate scrie la anul fabricatiei 2005. ;) :D

Modificat de gynel
Link către comentariu

Dap. Asa e la masinile din grupul VW-Audi. Daca e fabricata dupa luna a 6-a a anului in Romania e trecuta in carte cu un an mai noua. Daca gasesti tuner ieftin ma anunti si pe mine, poate luam 2 bucati

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tuner Tv nu am gasit. Am gasit adaptorii MMI si DVD Player Blaupunkt ME4. Toate la un loc ~2500 Ron

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Foarte frumoasa masina, felicitari. Mie mi se pare cam scumpa dar totusi e din 2005 si are multe dotari. Per total e rezonabila. Are si quattro?

La cat mai multi km fara probleme!

Link către comentariu
Foarte frumoasa masina, felicitari. Mie mi se pare cam scumpa dar totusi e din 2005 si are multe dotari. Per total e rezonabila. Are si quattro?

La cat mai multi km fara probleme!

Nu nu are quattro. Quattro cu multitronic nu am auzit si am preferat multitronic. Avnd in vedere ca e Audi +Plus si la dotarile pe care le are precum si Km nu cred ca e scumpa. Multumesc pt felicitari

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!