Jump to content

Probleme sunet SkodaAuto Symphony


zyzutopboss
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Fratele meu are o Skoda Superb 1 din 2003 echipata cu CD-player SkodaAuto Symphony și se confruntă cu o problema foarte ciudată , de ceva timp nu îi merg boxele de pe partea stângă (fata-spate) când asculta muzica de pe CD. Aceasta problema nu este și pe Radio , pe radio totul merge perfect , dar când trece pe CD se aude doar pe o parte muzica și nu găsim nicio rezolvare la problema asta. El zice că nu a modificat nimic la setările player-ului.

M-am uitat și eu azi prin setări și sunt puse la fel setările că și pe radio , chiar nu înțeleg care este problema și va cer vouă ajutorul , poate reușim să rezolvăm problema.

 

PS. Am pus și testerul VCDS și nu este nicio eroare pe modul radio (am făcut inclusiv o auto scanare la mașină și nu are nicio eroare)

 

Mulțumesc frumos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil unitate cd defecta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cum poate fi unitatea cd defecta daca radio merge cum trebuie , nu sunt toate în aceeași "carcasa" 🤔

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unitatea cd, partea care se ocupa de citirea cd ului,.nu partea de amplificator, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!