Jump to content

probleme Carplay


lukitza
 Share

Postare recomandată

@afusaruinteleg din ce spui ca incerci sa te conectezi la CarPlay wireless, nu? Ai incercat sa inchizi bluetooth-ul de la telefon si sa te conectezi la CarPlay prin fir? Sau ai incercat si cu un alt iPhone sa vezi daca e de la telefon sau de la MIB?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 13.04.2023 at 10:54, zidanne a scris:

ce versiune de iOS ai?

ultima versiune disponibila, 16.4.1

 

On 13.04.2023 at 10:55, Xman_ghio a scris:

 ai incercat si cu un alt iPhone sa vezi daca e de la telefon sau de la MIB?

am incercat si cu un alt iphone, aceeasi problema. Am incercat si prin cablul original al telefonului. Chiar pentru incarcarea telefonului prin fir trebuie sa folosesc prizele din spate ca altfel se restarteaza sistemul infotainment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca face la fel cu un alt telefon si cu un alt cablu => este de la unitate. Nu te intereseaza ca zice dealerul "asa face toate"! Soliciti (in scris) remedierea problemei/inlocuirea unitatii MIB si insisti la dealer. In caz contrar se poate merge catre ANPC, dar dealerul trebuie sa se agite la producator ca sa trimita o unitate noua (trebuie sa faca poze, filmulete, etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Dorucosmins

Bună ziua.Ma poate ajuta/îndruma cineva cu activare app Connect/Car play pe un Passat B8, 2016. Menționez că am un usb in cotiera și un usb sub unitatea audio,in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la rubrica anunturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Stiti o solutie pentru a nu se mai deconecta android auto asa frecvent? Discovery pro MIB2 cu telefon Xiaomi Mi12PRO. Cam la fel face si cu alt telefon. Se deconecteaza la 5 minute. Acelasi telefon/cablu pe un Kona Electric nu se deconecteaza deloc. Idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încearcă un update de firmware. La mine nu se deconectează nici AA, nici CarPlay absolut deloc pe Discover Pro, 2018 (eu n-am umblat la firmware că n-am avut de ce, am actualizat doar hărțile).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 02.07.2023 at 21:19, VWasi a scris:

Salutare. Stiti o solutie pentru a nu se mai deconecta android auto asa frecvent? Discovery pro MIB2 cu telefon Xiaomi Mi12PRO. Cam la fel face si cu alt telefon. Se deconecteaza la 5 minute. Acelasi telefon/cablu pe un Kona Electric nu se deconecteaza deloc. Idei?

La MIB2 se conecteaza wireless? Presupun ca ai un stick, third part, ceea ce ar da de banuit ca creeaza problema. Stiu ca doar MIB2.5 si 3 au AA si carplay wireless.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mib2 nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/2/2023 at 9:19 PM, VWasi said:

Salutare. Stiti o solutie pentru a nu se mai deconecta android auto asa frecvent? Discovery pro MIB2 cu telefon Xiaomi Mi12PRO. Cam la fel face si cu alt telefon. Se deconecteaza la 5 minute. Acelasi telefon/cablu pe un Kona Electric nu se deconecteaza deloc. Idei?

Am constatat ca Xiaomi face nazurile. Incercam cu alte 2 tot xiaomi si credeam ca e Navi. Am incercat cu un Samsung si nu s-a deconectat deloc si am mers 4-5 ore.

On 7/2/2023 at 11:34 PM, sneaker said:

Încearcă un update de firmware. La mine nu se deconectează nici AA, nici CarPlay absolut deloc pe Discover Pro, 2018 (eu n-am umblat la firmware că n-am avut de ce, am actualizat doar hărțile).

Voi face update si la Discover Pro sa vad cum merge, daca nu... alt telefon.

On 7/4/2023 at 12:08 PM, qaz123 said:

La MIB2 se conecteaza wireless? Presupun ca ai un stick, third part, ceea ce ar da de banuit ca creeaza problema. Stiu ca doar MIB2.5 si 3 au AA si carplay wireless.

Nu wireless, e pe cablu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!