Jump to content

Fisa tehnica dupa VIN


Vio_Iuli
 Share

Postare recomandată

Va salut cu respect,

 

Exista o unealta online care ofera posibilitate de aflare a tuturor dotarilor tehnice pe baza VIN-ului? Nu ma intereseaza istoric, service, accidente. Doar dotari. Am gasit un ID.3 de vanzare, insa proprietarul nu are la indemana fisa completa, astfel incat nu este sigur de unele caracteristici tehnice.

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vio_Iuli toate detaliile se gasesc si pe https://www.myvolkswagen.net/ si nu-mi vine sa cred ca cineva cu un ID.3 nu si-a activat WeConnect ca sa poata controla masina din aplicatie. Cu acelasi username si parola se poate loga si poate vedea detaliile masinii. 
 

36FA2D72-010E-4FE1-8D15-E9F58D693DAA.thumb.png.76f22af21d8ea953e66c9bd09bb74bee.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu sunt posesorul ID3-ului. Sper ca voi fi in 2 saptamani. Vreau sa cumpar masina sh, si actualul proprietar nu are la indemana fisa tehnica cu toate echiparile (este in afara deocamdata), de aceea si postarea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de ID este? Este cumva 1st edition? Daca da, sunt 3 pachete de dotari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Popa Liviu Cristi

Buna ziua

as dori o decodare pentru VW TRANSPORTER T6 VIN: WV2ZZZ7HZJH173818. Ma intereseaza dotarile deoarece vreau sa instalez optiunea de Cruise Control si volan cu comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg cu ce te-ar ajuta lista de dotari pentru a instala CCS si MFSW.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil sa vada ce echipare are si identificarea modulelor, pt stabilirea compatibilității acestora.

Dar nu este asa, din pacate...Liviu, o scanare cu vcds sau odis, este ce iti trebuie.

Maine te pot ajuta eu cu decodarea, ti-o trimit, doar sa imi aduci aminte. Azi nu sunt la mine la service 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!