Jump to content

Skoda Superb 3 FL L&K 2.0 TSI


razvan.florea.1923

Postare recomandată

Foarte misto masinuta, ceva planuri de viitor pe partea de modificari ? sau tii la garantie :)) 

Intreb fiindca motorul stie ceva pe partea de putere, cu un soft se schimba total comportament motor / cutie, devine o bestie :)  (stiu ca si acum stock probabil ti se pare f ok, dar mai vezi tu pe viitor :D )  daca nu ma insel e motorul de pe Golf 7.5 R 

 

Sa o stapanesti sanatos fara probleme !

Link către comentariu
razvan.florea.1923
On 2/11/2022 at 9:10 PM, bubu182 said:

Foarte misto masinuta, ceva planuri de viitor pe partea de modificari ? sau tii la garantie :)) 

Intreb fiindca motorul stie ceva pe partea de putere, cu un soft se schimba total comportament motor / cutie, devine o bestie :)  (stiu ca si acum stock probabil ti se pare f ok, dar mai vezi tu pe viitor :D )  daca nu ma insel e motorul de pe Golf 7.5 R 

 

Sa o stapanesti sanatos fara probleme !

Mulțumesc!

 

Despre modificări.... ce să spun. Nu sunt un fan activ. Țin la garanție, evident. Momentan, mă interesează fiabilitatea. Circul mult. Și des. Media anuală este de apx 30.000 de km. Așadar, mi-aș dori să cresc media anuală și sper că nu voi avea probleme.

În altă ordine de idei... cred că sunt super suficienți căluții actuali! Ce să fac cu mai mult? Să am motiv de rămas pieton? Și așa m-am trezit la... mult într-o depășire banală, fără să-mi dau seama (când aveam BMW-ul, măcar ăla făcea gălăgie).

Modificat de Rave
...
Link către comentariu
  • 1 month later...
razvan.florea.1923

Revin cu descrieri noi. 

Am avut un drum lunguț, parțial aglomerat și complicat. La finalul lui aș fi putut continua lejer, câteva ore bune. Extraordinar de confortabilă! Liniște la drum întins, muzica se aude, indiferent de gen, IMPECABIL, sistemele de asistență sunt fantastice.

Am depășit primul interval de resetare. Cifrele nu sunt atât de rele (compar cu drumuri făcute cu BMW F30 2.0d, 7,3-7,9). Fără să fiu vreun expert, de când s-a încălzit afară a scăzut ffff mult consumul. La drumurile zilnice de 4-10 km urban, am văzut și 12% față de 24% în zilele cu temperaturi scăzute! Sunt curios ce se va modifica atunci când voi încălța mașina cu anvelopele de vară!

WhatsApp Image 2022-03-18 at 22.29.25.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-16 at 16.32.01.jpeg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
razvan.florea.1923

Și... a venit recall-ul!
Mi-au confiscat capacul de spumă de la motor!
Se vedeau ceva urme de topit pe el.... simply clever a dat error! Interesant că nu mi l-au oprit pur și simplu, a trebuit sa aștept o verificare pe tester!

WhatsApp Image 2022-04-05 at 17.18.49.jpeg

WhatsApp Image 2022-04-05 at 17.18.49 (1).jpeg

Link către comentariu
  • 8 months later...

Salut Razvan. 
Mi-am comandat un Kodiaq cu scanue care au functie de masaj. Am citit mai sus ca si tu ai scaunele cu masaj. Sunt tare curios ce parere ai despre aceasta functie. Cum este? Cum se simte? In ce consta masajul? Sunt mai multe tipuri de masaj? Am cautat tot internetul si nu am gasit nici o informatie sau video 😅. Asta e singurul topic gasit. 
Multumesc 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!